VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Napětí spodní nitě

Stroje, které jsou zároveň šicí a vyšívací, mají k dispozici dvě cívková pouzdra - klasické a Quiltovací/vyšívací.

 

Ke stroji Brother NV 950 jsem měla pouze jedno cívkové pouzdro - klasické.

 

U Brother NV 1500 byly již v základu dvě pouzdra - klasické a vyšívací. Experimentálně jsem tedy zkoušela rozdíl mezi nimi.

 

Začla jsem klasickým šicím pouzdrem se standardním napětím spodní nitě. Začlo mě ale zlobit a vylézala mi spodní nit nahoru a i když jsem snižovala napětí horní nitě výrazně to nepomohlo. Výsledek vidíte zde:

 

Horní strana - klasické cívkové pouzdroSpodní strana

 

Proto jsem vyměnila cívková pouzdra a dala jsem vyšívací / quiltovací pouzdro s vyšším napětím spodní nitě. Spodní nit tak víc "utahuje".

 

Horní strana - quiltovací cívkové pouzdroSpodní strana - quiltovací cívkové pouzdro

 

Je vidět, že spodní bílá nit už nevylézá z výšivky nahoru a výšivka je celá plastičtější. Na spodní straně horní barevná nit přesahuje. Zde možná už moc, chtělo by to ještě napětí nitě mírně ubrat, ale výsledek je mnohem lepší.

POZOR: Při vyšívání krajek jako je andílek nebo zvoneček dávám klasické cívkové pouzdro. Zde je výšivka oboustranná a je dobré, aby nitě byly na horní i spodní straně rovnoměrné.

Pátrala jsem po tom jak je to u strojů, které jsou jenom vyšívací - např. Janome 350E. Zde je pouze jedno cívkové pouzdro a lze nastavit pouze napětí horní nitě. Takže zde to výrazně ovlivnit nejde.

Uvítám jakékoliv vaše zkušenosti s dalšími typy vyšívacích strojů.

Lenka

 

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Avatary blogy
da-da-2: 01.06.2012 10:17,
shlédnuto: 1889x, komentářů: 2

Výšivka

xxx
Avatary blogy
Žofie Kosíková: 04.12.2011 16:11,
shlédnuto: 2162x, komentářů: 0

Vánoční hvězda

nová výšivka na ubrousky

  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.