VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Kapsář s vůní levandule

Kapsářů není nikdy dost, řekla si moje kolegyně Zuzka a pustila se jednoho krásného dne do šití kapsáře, který bude viset na skříni a barevně ladí se zelenou zdí pokoje, jak uvidíte na dalších fotkách :)

Kapsář s vůní levandule

Kapsář můžete krásně tematicky ladit výšivkami nebo použitou látkou. Tady jsou to úžasné levandule od Libušky - Likaf, kapsář může být dětský třeba s autíčky nebo koníky, fantazii se meze nekladou.

Použité výšivky

Levandule 1
Levandule 2
Levandule 3

Postup:

Na bílou látku si vyšijte výšivky tak, abyste kolem nich měli dost místa na ustřižení konečného obdélníku 16x27cm. Je celkem jedno, jestli si napřed látku ustřihnete, vyznačíte si na ni střed a dáte vyšít, nebo jestli nejprve vyšijete s dostatečnou rezervou vzory a potom teprve budete stříhat. Výšivka je vyšitá na bílé látce a která je podložená dvojitým trhacím textilním papírem.

Náš kapsář má tři kapsy s výšivkou a jsou všechny našité na stejných zádech.

Výšivka levandule na bílé látce Výšivka levandule podložená trhacím papírem Výšivka levandule podložená trhacím papírem

Budete potřebovat:

3x bílá látka o rozměru 16x27cm - na tyhle díly přijde výšivka
3x bílá látka o rozměru 16x27cm - na vnitřní stranu kapsy
2x zelená látka o rozměru 20x 59cm na záda kapsáře

My jsme zvolili variantu vyšít výšivky na větší kus látky. Po vyšití papír odtrhněte a výšivku si ořízněte na obdélník o rozměru 16x27cm

výšivku si ořízněte na obdélník o rozměru 16x27cm výšivku si ořízněte na obdélník o rozměru 16x27cm

K obdélníku s výšivkou patří druhý obdélník vnitřní látky kapsy ve stejné velikosti. Položte díly lícem k sobě, sešijte delší strany a vzniklý rukáv protočte do lícu. Vyžehlete a u horního okraje prošijte při kraji, aby líp držel tvar. Toto udělejte pro všechny tři kapsy. Teď máte kapsy dokonale začištěné a můžeme se pustit do skládání a sešívání.

K obdélníku s výšivkou patří druhý obdélník vnitřní látky kapsy ve stejné velikosti. položte díly lícem k sobě sešijte delší strany sešijte delší strany
Vyžehlete a u horního okraje prošijte při kraji

Kapsa je měchová, takže látka je širší o záhyb. Zahýbání jsme vám nafotili ještě na látce bez vnitřní vrstvy, protože mírně prosvítá a je líp vidět, jak to celé máte poskládat. Nenechte se tím zmást.
Nejprve si tedy obě strany kapsy založte 5 cm dovnitř. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven.

Nejprve si  obě strany kapsy založte 5 cm dovnitř. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven.

Ještě tedy jednou - teď už s dvojitou látkou: z každé strany založte 5 cm látky dospodu, vyžehlete a prošijte v kraji, čímž se tvar kapsy zpevní.

z každé strany založte 5 cm látky dospodu z každé strany založte 5 cm látky dospodu vyžehlete a prošijte v kraji vyžehlete a prošijte v kraji

Potom látku přehněte zpět – nechte 1,5cm na záhyb.

Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven. Nechte šířku záhybu 1,5 cm a zbytek zase založte směrem ven.

U vrchního okraje záhyb sešijte tak, aby přední strana zůstala volná.

U vrchního okraje záhyb sešijte tak, aby přední strana zůstala volná. U vrchního okraje záhyb sešijte tak, aby přední strana zůstala volná.

Takhle připravené kapsy si našpendlete na připravenou spodní látku, která je podložená vliselínem na zpevnění (lepší by byl Ronopast, ale ten jsem zrovna neměla po ruce). Kapsy si na bocích přišijte v kraji, aby držely na místě a potom přišijte spodní stranu kapsy po celé délce.

Takhle připravené kapsy si našpendlete na připravenou spodní látku Kapsy si na bocích přišijte v kraji

Teď už kapsy drží na místě a zbývá pouze začistit kraje kapes a našít záda. Oba zelené díly jsou stejně velké, ten druhý nyní položte lícem na líc kapes, sešpendlete a sešijte s necháním otvoru na protočení - je dobré si na to nechat celou spodní krátkou stranu.

druhý zelený díl položte lícem na líc kapes druhý zelený díl položte lícem na líc kapes sešijte v kraji - jednu krátkou stranu nechte volnou na protočení

Jak na fotkách vidíte, nám vyšla díra na horní straně. Látku u díry sežehlete a prošijte v kraji, čímž se díra krásně zašije.

Látku u díry sežehlete a prošijte v kraji, čímž se díra krásně zašije. Látku u díry sežehlete a prošijte v kraji, čímž se díra krásně zašije. Látku u díry sežehlete a prošijte v kraji, čímž se díra krásně zašije. Látku u díry sežehlete a prošijte v kraji, čímž se díra krásně zašije.

Celý kapsář prošijte v kraji. U každé kapsy ve vrchní části asi 1cm zapošijte pro zpevnění.

U každé kapsy ve vrchní části asi 1cm zapošijte pro zpevnění. Kapsář prošijte v kraji Kapsář prošijte v kraji

Abyste mohli kapsář zavěsit, můžete si jednoduše na vrchní části vyšít dvě knoflíkové dírky. Já kapsář pověsím za tyhle skříňové věšáčky na přední stranu skříně.

Abyste mohli kapsář zavěsit, můžete si jednoduše na vrchní části vyšít dvě knoflíkové dírky. Já kapsář pověsím za tyhle skříňové věšáčky na přední stranu skříně. Já kapsář pověsím za tyhle skříňové věšáčky na přední stranu skříně. Já kapsář pověsím za tyhle skříňové věšáčky na přední stranu skříně.

Ještě pár fotek na sluníčku :)

Kapsář s výšivkami levandulí Kapsa s levandulí Levandule Kapsa
zelený kapsář

Krásný volný den

Lenka se Zuzkou


Klíčová slova:

návod, projekt, kapsář, levandule

Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Zvířátková didaktická a hrací deka
Zvířátková didaktická a hrací deka
Deka na hraní, válení a taky poznávání zvířátek :)
shlédnuto: 12113x,
komentářů: 5

Jarní ubrus
Jarní ubrus
Letošní snad první jarní projekt je prošívací vzor, který můžete použít třeba na takovýto ubrus.
shlédnuto: 6656x,
komentářů: 5

Bryndáček
Bryndáček
Bryndáky s vyšitým jménem se poslední dobou staly hitem v dárcích pro miminka. Aspoň to říkala kamarádka :)
shlédnuto: 6516x,
komentářů: 7

Prague Patchwork Meeting 2014
Prague Patchwork Meeting 2014
Letos jsme vystavovali na mezinárodní výstavě patchworku v Praze
shlédnuto: 4261x,
komentářů: 8


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.