VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoce - filcové ozdoby pro lenochy

Minulý víkend jsem vám ukazovala, jak podle nápadu Jany Konkolské vyšít vánoční ozdoby třeba na stromeček. Jenže znáte to - školní jarmark na krku, času hrát si moc není a jeden by těch ozdob chtěl víc zaráz a rychle :)

Vánoce - filcové ozdoby pro lenochy

Proto došlo na jednovrstvou variantu, která se nemusí podšívat, ale místo toho se obšije hustým entlem, který v kontrastní barvě krásně hvězdičku vytáhne.

Použité výšivky

Hvězdička 1 s obrubou
Hvězdička 2 s obrubou
Hvězdička 3 s obrubou
Hvězdička 4 s obrubou
Hvězdičky - skupina pro lenochy s velkým rámečkem

Postup:

Jako spodní nit si navlékněte stejnou barvu, jako máte horní. Některé vločky jsou vícebarevné - pak můžete měnit společně horní i spodní nit, nebo jako já volit odstíny modré a tolerovat, že spodní nit je lehce světle-tmavě melírovaná ve finále.

spodní nit si navlékněte stejnou barvu, jako máte horní Do vyšívacího rámečku si upněte nějaký pevnější filc

Do vyšívacího rámečku si upněte nějaký pevnější filc. Já mám 1 mm emblémový bílý filc. Abych ušetřila čas tak jsem si udělala přímo v počítači i skupinku hvězdiček pro velký rámeček, můžete samozřejmě ale více vloček napasovat vedle sebe i ve stroji. Vyšíval šicí a vyšívací stroj Brother NV 2600, který má rámeček 16x26 cm takže jsem ho využila - mimochodem velice dobře se ovládá, protože má hlášky na displayi v češtině :)

Do vyšívacího rámečku si upněte nějaký pevnější filc skupinka hvězdiček pro velký rámeček

Necháte vyšít první barvy - vzory hvězdiček.

Nechte vyšít první barvy - vzory hvězdiček. Nechte vyšít první barvy - vzory hvězdiček. Nechte vyšít první barvy - vzory hvězdiček.

Dál už probíhá obšívání hvězd rovně a nakonec entlem. Rovné obšívání ve vzoru máte, takže kdybyste z pilnosti chtěly mít spodní stranu z jiné barvy filcu, tak klidně můžete.

Dál už probíhá obšívání hvězd rovně a nakonec entlem. Dál už probíhá obšívání hvězd rovně a nakonec entlem. Poslední barva to celé barevně obšije saténovým stehem.

Poslední barva to celé barevně obšije saténovým stehem. Doporučuju obšívat tmavší barvou a spodní barvu si dát stejnou jako tuto obšívací.

Doporučuju obšívat tmavší barvou a spodní barvu si dát stejnou jako tuto obšívací. Doporučuju obšívat tmavší barvou a spodní barvu si dát stejnou jako tuto obšívací.

Zbývá obstřihnout a někde v rožku propíchnout dírku na zavěšení.

Zbývá obstřihnout a někde v rožku propíchnout dírku na zavěšení. Vánoční ozdoba Ledová vyšívaná vločka hvězda na stromeček

Krásné tvoření
Lenka

Vánoční hvězdička

PS: ještě taková perlička pro ty, kdo si sami tvoří výšivky - pokud vám něco nejde, tak nezoufejte. První verze vločky vypadala po vyšití naprosto strašně (je to ta vlevo). Ale vypilovala jsem to :)

První verze vločky vypadala po vyšití naprosto strašně


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Vánoční filcové ozdoby
Vánoční filcové ozdoby
Rychlé vánoční ozdoby z filcu
shlédnuto: 6678x,
komentářů: 10

Vánoce - vyřezávaný betlém
Vánoce - vyřezávaný betlém
Advent už klepe na dveře - vyřežte si s papíru betlém. Můžete ho nalepit na okno nebo ho postavit a nechat ho svítit :)
shlédnuto: 4057x,
komentářů: 0

Vyřezávání svatebních přáníček
Vyřezávání svatebních přáníček
Vyrobte si originální svatební oznámení nebo přáníčko pro své blízké.
shlédnuto: 3134x,
komentářů: 0

Společenská hra  DINO
Společenská hra DINO
Vyrobte si vlastní hru - děti můžou tvořit a zabavíte je jak výrobou, tak hraním hry
shlédnuto: 3514x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.