VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoční tričko - nažehlovací fólie

Máte ve svém okolí nějaká malá miminka? Pak pro Vás máme tip na vánoční překvapení :)

Tato trička vznikla vlastně na zakázku pro jednu kamarádku, aby se její chlapeček měl v čem fotit u vánočního stromečku :)

Vánoční tričko - nažehlovací fólie

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Moje 1. Vánoce

Postup:

Budete potřebovat jednobarevné tričko - pro miminka dětské body a také nažehlovací folii.

Ať už si stáhnete šablonu z našeho webu nebo budete vymýšlet vlastní nápis nebo obrázek, je dobré si tričko změřit, říct si, v jaké velikosti nápis chcete a potom si ho ještě můžete cvičně vytisknout na černobílé tiskárně a nanečisto zkusit, jestli vám tato velikost bude vyhovovat.

Budete potřebovat jednobarevné tričko - pro miminka dětské body a také nažehlovací folii. Nápis si můžete cvičně vytisknout na černobílé tiskárně a nanečisto zkusit, jestli vám tato velikost bude vyhovovat

Potom už si vytáhněte řezací plotr. U plotrů Brother ScanNCut si na modrou mezipodložku NSS 20 přilepte nažehlovací fólii matným nahoru (pokud máte nažehlovací fólie větší kus, potom si z ní ustřihněte kus, který se na řezací podložku vejde.

přilepte nažehlovací fólii matným nahoru na řezací podložku

Jako první jsme vyřezávali vánoční stromeček - vzor z plotru Brother ScanNCut CM 900. Přímo na obrazovce plotru si můžete vzor vybrat (nepotřebujete počítač) a nastavit si jeho velikost. Na miminkovské body jsme použili stromek 75 mm vysoký.

Zvolte v plotru vzor nastavte jeho velikost

Na plotru Brother ScanNCut CM 900 jsme si naskenovali řezací podložku, na fotce vidíte, že je hezky vidět, kam vzor umisťujete a můžete využít každý zbytek fólie.
POZOR: na nažehlovačky je třeba mít vzor zrcadlově překlopený! (u stromku je to celkem jedno, ale nápis by nešel správně nažehlit.

vzor vyřežte

U plotru Brother doporučujeme nastavení: Cut pressure: -1, hloubka nože mezi 1 a 2. Dejte vzor vyřezat.

vzor vyřežte U plotru Brother doporučujeme nastavení: Cut pressure: -1, hloubka nože mezi 1 a 2 Hloubku nože dejte mezi 1 a 2 Vzor vyřežte

Po vyřezání vzoru vytáhněte fólii z plotru, odstřihněte část folie, na které máte tvar vyřezaný a sloupněte z nažehlovací fólie barvu, která do vzoru nepatří. Po sloupnutí je průhledná část lehce lepivá, takže jde dobře přilípnout na tričko a nažehlit.

Vyřezaný vzor sloupněte z nažehlovací fólie barvu, která do vzoru nepatří sloupněte z nažehlovací fólie barvu, která do vzoru nepatří sloupněte z nažehlovací fólie barvu, která do vzoru nepatří

Stromek bychom vyřezaný měli :) Teď nás čeká nápis - vybrali jsme červenou nažehlovačku. Měli jsme jenom zbytek - na fotkách vidíte, jak jsme opět řezací podložku naskenovali a přesunuli jsme vyřezávací šablonu přesně na místo, kam se vejde a kde využijeme i zbytky materiálu.

Můžete využít i zbytky fólie podložku naskenujte a vzor na ni umístěte tam, kde využijete maximum místa Nastavte velikost a počet vzorů Vzor je připravený

Nápis vyřežte.
POZOR: text je třeba před řezáním zrcadlově převrátit!!!
Po vyřezání z folie sloupněte barvu, která do nápisu nepatří.

Vzor vyřežte sloupněte z nažehlovací fólie barvu, která do vzoru nepatří Nápis vyřežte zrcadlově převrácený

Nažehlovačky přilepte na tričko do míst, kde chcete, aby byly přižehlené a přižehlete je. Na nažehlování je ideální termolis, v nabídce máme nový termolis Rea, který má celé nastavení v českém jazyce. Často se nás klienti ptají, jestli je termolis nutný nebo jestli stačí žehlička. Bohužel u žehličky nelze zaručit přesnou teplotu, tlak nebo délku lisování, což naopak u termolisu jde bez problémů, navíc náš termolis Rea je lehký a dobře skladný, takže Vám nezabere téměř žádné místo.
Pokud máte jenom žehličku, snažte se víc tlačit než jezdit a nejprve si nažehlování natrénujte na kusu podobné látky, kterou zkusíte potom vyprat.

Připravené nápisy přilepte na tričko Připravené nápisy přilepte na tričko Nažehlete

Po nažehlení sloupněte průhlednou krycí fólii a je hotovo :)

Po nažehlení odloupněte průhlednou fólii a je hotovo vánoční tričko pro miminka

Jednobarevná bílá varianta vypadá takto:

Jednobarevná varianta vánoční bodyčko

Krásný advent
Lenka

Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Videonávod - svatební přáníčko
Videonávod - svatební přáníčko

shlédnuto: 1823x,
komentářů: 0

Šitá hračka - koník
Šitá hračka - koník
Fotonávod na šitou hračku, kterou ušijete i bez šicího stroje.
shlédnuto: 13616x,
komentářů: 7

Novinka - velké rozšiřující stolky na quiltování
Novinka - velké rozšiřující stolky na quiltování
Přímo u nás v NEJ Šicí stroje jsme zahájili pod značkou ISEW vlastní výrobu rozšiřujících stolků
shlédnuto: 4853x,
komentářů: 1

Videonávod - motýlkové přáníčko
Videonávod - motýlkové přáníčko
Motýlkové přáníčko jenom odletět
shlédnuto: 2284x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.