VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Barvení triček s pomocí plotru

Taky máte doma pár jednobarevných triček, které by si zasloužily trochu vylepšit? Dneska vám ukážeme, jak jsme si hráli a jak nám řezací plotr vyřezal spoustu šablon na barvení textilu.

Barvení triček s pomocí plotru

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Delfíni v oceánu
Vyřezávací šablona - Růže
Vyřezávací šablona - Kůň
Vyřezávací šablona - Skupina růží

Postup:

Na plotru si vyřežte šablonu na barvení. Já nejraději používám zbytky vinylové samolepící folie nebo levnější transferovou folii. Obě jsou lehce lepící a tak k látce krásně přilnou a barva mi nepodtéká pod šablonou. Jejich nevýhodou oproti třeba školní folii zase je, že jsou měkčí, takže u složitějších tvarů je potřeba si s nalepováním šablony na tričko trochu pohrát a udělat to opatrně.

vyřežte si šablonu - tentokrát jsme řezali na plotru Cameo NEW display plotru nahrazuje nově tlačítka řezání folie - není třeba podložka

Řezali jsme tentokrát na plotru Silhouette Cameo (už není v prodeji), který pro řezání fólií nepotřebuje podložku a ovládání funguje pouze přes počítač.

vzor na obrazovce počítače řezání fólie vyřezaný vzor

Po vyřezání fólie sloupněte kousky, které do vzoru a do šablony nepatří.
POZOR: na barvení textilu si vybírejte šablony, které se nerozpadnou - tzn. i po vyřezání drží vcelku.

z fólie odloupněte dílky, které do vzoru nepatří z fólie odloupněte dílky, které do vzoru nepatří z fólie odloupněte dílky, které do vzoru nepatří

Dál budete potřebovat barvu na textil a igelit. Barvenou látku je totiž vždy potřeba podložit z rubu igelitem, aby barva neprotekla až na stůl. Barev na textil je mnoho druhů. Pokud máte ty řidší, které víc tečou, tak budete potřebovat houbičku ze které si odstřihnete čtvereček asi 1,5 x 1,5 cm velký.

Potřebujete barvy na textil a igelit pod látku z houbičky si odstřihněte malý kousek jedna houbička tak vystačí na mnoho barev

Vinylovou šablonu si nalepte na látku - my jsme jako první (testovací) kousek vzali riflovinu, ze které si někdy ušiju taštičku. Ze spodu látky dejte igelit a můžete začít barvit.

na látku nalepte vyřezanou šablonu Nalepená šablona

Řidší barvy na textil můžete tupovat ustřiženým kouskem houbičky. Barvu naberte z lahvičky štětcem a naneste ji na houbičku. Houbičkou potom tupujte látku přes šablonu. Čím hustší barva je, tím hůř se tupuje a je potřeba víc barvy. Proto tuhle techniku upřednostňujeme u řídkých barev.

barvu naneste štětcem na houbičku houbičku pak tiskejte na látku barvu naneste štětcem na houbičku houbičku pak tiskejte na látku

Zlatá barva, kterou jsme měli k dispozici byla hustá hodně, takže po chvilce jsme přešli na způsob přímého nanášení barvy štětcem na látku. Vytvoří to spojitou vrstvu místo tečkovaných efektů.

pokud je barva hustá, můžete malovat přímo štětcem pokud je barva hustá, můžete malovat přímo štětcem barva je nanesená - nechte ji zavadnout

Než skončíte, tak důkladně zkontrolujte, jestli máte nabarvené všechny části šablonky. Barvu nechte zavadnout a teprve potom z ní sloupněte vinylovou šablonu. Potom nechte látku doschnout a po zaschnutí většinou barva na textil chce zafixovat žehličkou - to už se dočtete přímo na návodu u vaší barvy.

potom šablonu odlepte a nechte látku doschnout

Na další barvení jsem si už vzala svoje černé tričko. Je z jemné pružné bavlny. Doporučím vám tyhle materiály před barvením podžehlit trhacím nažehlovacím papírem, který používáme i pro vyšívání. Je to z jednoho jednoduchého důvodu - tričko přestane pružit a líp se na něj pak lepí šablonka. Také to chce pořádně si rozmyslet, kam obrázek na tričku chcete.

nalepte šablonu na tričko naneste barvu

Stříbrnou barvu jsem zase nanášela štětcem. Musím přiznat, že bývala mohla šablona přijít o kousek výš. Příště budu moudřejší :)

odlepte šablonu a nechte tričko doschnout vyzdobené tričko po barvení barvení triček

Naší Janičce jsem vyřezala šablonu koníka - tentokrát ne z vinylu, ale z přenášecí transferové fólie, která je levnější :) Tričko si barvila Janička sama stříbrnou barvou, ale ještě ho nemám vyfocené po dokončení

šablona koně šablona koně z transferové folie

No a náš Kuba samozřejmě nemohl zůstat pozadu. Koupila jsem mu za 30,- Kč tričko a on si na něj sám natupoval houbičkou delfíny. Tahle šablonka není v celku - delfíni se musí dolepovat samostatně, ale tričko se stalo jedním z Kubových oblíbených :)

šablona delfínů z transferové fólie tupování houbičkou šablona nejde nalepit a odlepit vcelku - delfíni jsou zvlášť nabarvené tričko

Vzal si ho i k moři a opravdu mu to tam slušelo :) Synek je pyšný na to, že si ho sám vytvořil a za ty peníze těch triček asi na příští sezónu uděláme víc :)

hotové tričko - stačí doschnout nabarvené tričko se vzorem delfínů nabarvené tričko se vzorem delfínů

Krásný den

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Zatkávání na rozpustný vliselín
Zatkávání na rozpustný vliselín
Dozvíte se jak zatkávat do rozpustného vliselínu a také, že můžete zatkávat i do háčkovaných věcí.
shlédnuto: 4200x,
komentářů: 2

ScanNCut Canvas - jak trasovat obrázek + VIDEO
ScanNCut Canvas - jak trasovat obrázek + VIDEO
Stáhli jste si z internetu obrázek a chcete si z něho vytvořit šablonu pro řezání? Podívejte se jak na to.
shlédnuto: 6567x,
komentářů: 0

Rozlišovací ozdoby na sklenice
Rozlišovací ozdoby na sklenice
Chlazené drinky patří na každou správnou letní párty. Překvapte svoje hosty originálními barevnými ozdobami na sklenice.
shlédnuto: 3158x,
komentářů: 0

Leptání skla
Leptání skla
Vyzkoušeli jsme za vás leptání skla. Použita byla leptací pasta na sklo. Nabízí nepřeberné využití ve výrobě rychlých dárků.
shlédnuto: 5252x,
komentářů: 1


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.