VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Chránič na popruh do auta

U nás v rodině se tomuto říká medvěd. Asi proto, že první koupené kryty pásů byly černé a chlupaté :) Používáme je celé léto, kdy jezdíme často v tílkách a pásy se dostávají do kontaktu s pokožkou.

Popruh do auta

Loni děti měly kryty na pásy černé koupené a už se těší na barevné vyšívané.
Šití jsem realizovala ve spolupráci s kolegyní Zuzkou.

Použité výšivky

Žirafa

Postup:

Na pásy se těžko vybírají výšivky, protože potřebujete nějakou úzkou a vysokou. Mě se nakonec povedlo najít mezi svými výšivkami tuhle žirafu :)

Žirafa je vyšitá ve velikosti 5x13 cm, ale pokud máte stroj Brother NV 955 a rámeček 10x10cm, můžete si vyšít tu menší velikost. Látka je podložená netkanou textilií.
Ideální materiál na takovýto potah je froté, které také saje pot, my máme klasickou bavlnu.

Na pásy potřebujete výšivku úzkou a vysokou Žirafa je vyšitá ve velikosti 5x13 cm Látka je podložená netkanou textilií

Abyste viděli, že i nám se po těch letech někdy něco nepovede! Zapomněla jsem vyměnit cívkové pouzdro na klasické šití za to vyšívací (vyšívací stroje Brother mají dvě - jedno klasické a druhé, které víc utahuje spodní nit a používá se na vyšívání. U většiny strojů jsou obě už v základním vybavení, ke strojům 900, 950 a 955 si vyšívací cívkové pouzdro můžete dokoupit, ta investice za krásné výšivky opravdu stojí).

Na první fotce vidíte, jak vypadá výšivka s obyčejným pouzdrem (spodní bílá leze nahoru) a na druhé už dobrá výšivka s vyšívacím pouzdrem.

Žirafa je vyšitá ve velikosti 5x13 cm Lze vyšít i menší žirafu v rámečku 10 x 10 cm

Rozměry látky včetně přídavků na švy jsou 22 cm na šířku a 32 cm na výšku. Stříhejte ji tak, aby výšivka byla uprostřed. Resp. je dobré si to rozplánovat ještě před vyšíváním :)
Teď potřebujete sehnat nějakou výplň. Ideální je tenký molitan v rozměrech 22x32 cm. Pokud nemáte, můžete tam dát silný vatelín (nebo více vrstev tenkého).
Ještě před sešitím všech vrstev k sobě našijte na horní i na spodní látku suchý zip. Pokud si nebudete jistí kam suchý zip našít, celé si to sešpendlete jako by to bylo už sešité a vyzkoušejte.

Stříhejte tak, aby výšivka byla uprostřed Potřebujete nějakou výplň - ideální je tenký molitan v rozměrech 22x32 cm Ještě před sešitím všech vrstev k sobě našijte na horní i na spodní látku suchý zip

Na molitan položte lícem nahoru díl s výšivkou a našitým suchým zipem a na něj lícem dolů spodní díl bez výšivky. Všechno sešpendlete a sešijte 1 cm od okraje na třech stranách. Molitan těsně za švem odstřihněte.

Na molitan položte lícem nahoru díl s výšivkou a našitým suchým zipem a na něj lícem dolů spodní díl bez výšivky Ještě před sešitím všech vrstev k sobě našijte na horní i na spodní látku suchý zip Všechno sešpendlete a sešijte 1 cm od okraje na třech stranách, molitan těsně za švem odstřihněte Všechno sešpendlete a sešijte 1 cm od okraje na třech stranách, molitan těsně za švem odstřihněte

Dolní část nechte nesešitou, abyste to mohli celé protočit lícem ven.

Dolní část nechte nesešitou, abyste to mohli celé protočit lícem ven Dolní část nechte nesešitou, abyste to mohli celé protočit lícem ven

Obraťte, dolní nesešitou část zahněte, sešpendlete a v kraji prošijte. Je hotovo :)

Obraťte, dolní nesešitou část zahněte, sešpendlete a v kraji prošijte Obraťte, dolní nesešitou část zahněte, sešpendlete a v kraji prošijte Obal na bezpečnostní pás je hotov Obal na bezpečnostní pás je hotov

Náš obal na bezpečnostní pás už je v autě a jenom čeká, až bude moct svého nového majitele poňuchňat :)

Hotový ozdobný kryt na popruh Hotový ozdobný kryt na popruh

Krásné léto
LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Slunečnicový ubrus
Slunečnicový ubrus
Koupila jsem slunečnicovou látku a vznikl tento ubrus. A aby nebyl jen tak obyčejný, je prošitý zase quiltovacím vzorem na vyšívacím stroji.
shlédnuto: 5363x,
komentářů: 10

Poduška na lavičku
Poduška na lavičku
Tyto pruhy látky jsme na Prague Patchwork Meetingu používali na předvádění prošívání dek na vyšívacím stroji. Teď jsem se je rozhodla začistit a využít na zahradu.
shlédnuto: 4544x,
komentářů: 1

Růžový polštářek
Růžový polštářek
Růžový polštářek se srdíčkem. No nechtěla by ho každá holčička? :)
shlédnuto: 8601x,
komentářů: 2

Náramek
Náramek
Máte doma motorku? Nebo třeba drsného puberťáka? :) Pokud ne, vyšijte na náramek nějaký jemnější vzor a udělejte ho třeba růžový s motýlkama :)
shlédnuto: 3057x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.