VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Poduška na lavičku

Léto nějak letos ne a ne přijít, zatím jsme venku moc neseděli a když už, bylo dost zima. Tyto pruhy látky jsme na Prague Patchwork Meetingu používali na předvádění prošívání dek na vyšívacím stroji. Teď jsem se je rozhodla začistit a využít na zahradu. Tento modrý bude na lavičku.

Poduška na lavičku

Výšivky jsem si dělala přímo na míru tomuto patchworkovému vzoru.

Použité výšivky

Quilt-klasický vzor 1
Quilt-klasický vzor 2

Postup:

Poduška na lavičku je ušitá z větrníků. Látky jsme stříhali takto:
Žlutooranžová:
6 čtverců o rozměru 13x13 cm jsme rozpůlili po úhlopříčce na 12 trojúhelníků
Modrá:
6 čtverců o rozměru 13x13 cm jsme rozpůlili po úhlopříčce na 12 trojúhelníků
2 obdélníky 15x26 cm
krajní pruhy 8x120 cm

Když vzor sešijete a naskládáte si sendvič látka - vatelín - látka, je lepší vše zpevnit nejprve prošitím vzoru ve švu

Když vzor sešijete a naskládáte si sendvič látka - vatelín - látka (my jsme použili vatelín 150g/2), je dobré si celý sendvič zpevnit nejprve prošitím vzoru ve švu, abyste při upevňování do vyšívacího rámečku nemuseli mít všude špendlíky. Na prošití jsme použili monofilovou průhlednou nit. Prošívali jsme na stroji Brother NV V5, který má systém ICAPS a umí pomocí čidla detekovat tloušťku látky a podle toho upravovat přítlak patky. Díky tomu jsme nemuseli použít kráčející patku a prošívali jsme normální patkou bez horního podávání.

Quiltovací vzor mezi větrníky je vyšívaný po čtvrtinách

Quiltovací vzor mezi větrníky je vyšívaný po čtvrtinách. Látku jsme upnuli do rámečku o velikosti 13x18 cm (díky tomu, že vzor má rozměr 11x11 cm, máte dost prostoru k manévrování. Látku si upněte tak, aby vám seděly pravé úhly. Teď si na vyšívacím stroji nastavte, že chcete pozicovat na levý dolní roh a s hlídáním pozice jehly vzor napozicujte na střed větrníku, resp. asi 2 mm od středu. Pak už stačí jenom zapnout vyšívák :)

Látku jsme upnuli do rámečku o velikosti 13x18 cm Na vyšívacím stroji nastavte, že chcete pozicovat na levý dolní roh a s hlídáním pozice jehly vzor napozicujte na střed větrníku, resp. asi 2 mm od středu Látku si upněte tak, aby vám seděly pravé úhly Takto krásně vypadá prošití na jednobarevné spodní části
Takto krásně vypadá prošití na jednobarevné spodní části

Protože jsme schválně na výstavě vyšívali na nezačištěné pruhy, aby bylo vidět sílu vatelínu, museli jsme celý obdélník začistit až po prošití. Použili jsme 5 cm proužek modré látky.

Celý obdélník začistíme 5 cm proužkem modré látky Celý obdélník začistíme 5 cm proužkem modré látky

A teď už mě nebude venku lavička studit :)

Poduška na lavičku je hotová Poduška na lavičku je hotová Poduška na lavičku je hotová

Abych nezapomněla: 14. - 16.6. budeme ve Fulneku na patchwork výstavě, tak kdyby někdo chtěl objednávku bez poštovného, naklikejte si to prosím nejpozděj v úterý platbou na účet a my vám to tam dovezeme! S sebou budeme mít na prodej nějaké patky na Brother a další drobnosti.

Doufám, že nikoho z vás nepotkaly problémy s velkou vodou a přeju nám všem slunečné počasí.

Krásný den

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Růžový polštářek
Růžový polštářek
Růžový polštářek se srdíčkem. No nechtěla by ho každá holčička? :)
shlédnuto: 8561x,
komentářů: 2

Náramek
Náramek
Máte doma motorku? Nebo třeba drsného puberťáka? :) Pokud ne, vyšijte na náramek nějaký jemnější vzor a udělejte ho třeba růžový s motýlkama :)
shlédnuto: 3023x,
komentářů: 0

Proquiltovaný obal na knihu
Proquiltovaný obal na knihu
Návod vyšel ve Švadlence č. 32 - duben 2013
shlédnuto: 6046x,
komentářů: 0

Vyšívané recepty
Vyšívané recepty
Udělejte si v kuchyni stylovou dekoraci z vyšitých receptů
shlédnuto: 11760x,
komentářů: 24


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.