VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Letní deka

Letní deka, která začala v červnu šitím aplikací. ... trvalo to, než se z topu stalo tohle, ale je fakt, že barva lemu mi musela dozrát. Nakonec jsem zůstala u jednobarevné a zvolila jsem hnědou, která se objevuje na motivech a přitom se nevešla do barevného schematu deky.

Letní deka

Prošitá je asi jako chytrá horákyně - tak na půl. Je prošitá ve švech rovně. Chci ještě udělat prošití volným pohybem kolem aplikací, ale musím se to nejprv natrénovat :)

Použité výšivky

Slunečník - aplikace
Loďka - aplikace
Palma - aplikace
Míč - aplikace
Slunce - aplikace
Motýl - aplikace
Záchranný kruh - aplikace
Kormidlo - aplikace

Postup:

Postup šití jednotlivých aplikací je podrobně vysvětlen u jednotlivých výšivek, zbytek už je jenom patchworková klasika - blok s názvem Snowball :) Velikost výšivek je 10x10 cm, jednotlivé čtverce jsem řezala na 22 cm. To je včetně přídavku na švy. Na průhledném patchworkovém pravítku jsem tak od výšivky přidávala na každou stranu cca 6 cm.

bloky deky

Další krok byl dát dohromady barvy. Chtěla jsem čtyři základní barvy sestavit tak, aby se spolu nepotkaly. Nakonec se to povedlo, přestože jsem tomu chvíli nevěřila že to vůbec jde :). Barevné pásky jsem řezala 22x7 cm a čtverce 7x7 cm. Na fotkách vidíte, že jsem spekulovala i s hnědkou variantou. V rozhodování mi pomohl tip od Painky všechno si nafotit a rozhodovat se u počítače. Na obrazovce počítače člověk opravdu dostane potřebný nadhled a vidí všechno jasněj.

patchworkový blok snowball v přípravě barev tohle je výsledná varianta chvíli jsem experimentovala hnědá ale dovnitř deky nechtěla - nakonec ji rámuje okolo

Takto vypadá hotový a vyžehlený topík.

hotový topík detail aplikací detail aplikací detail aplikací

Rozměry deky po sešití jsou zhruba 85x110 cm. Hnědá barva, kterou jsem původně chtěla dovnitř barevných čtverečků nakonec dostala svoje místo na okraji deky a rámuje ji.

takhle nějak to prošiju až natrénuju volné prošívání :) detail prošití detail aplikací zadní strana
letní deka

Krásný den

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Hrnky na tužky
Hrnky na tužky
Znáte to - hrnků na tužky není nikdy dost. A mít na hrnku výšivku, hned se vám líp píše :)
shlédnuto: 4638x,
komentářů: 1

Spadané listí - podzimní dekorace
Spadané listí - podzimní dekorace
Nádherná podzimní dekorace - všechny barvy podzimu můžete mít doma v listí, které vám neuschne.
shlédnuto: 11898x,
komentářů: 6

Plechovka na šití
Plechovka na šití
Hledáte stále nůžky nebo řezací kolečko. Dejte je do plechovky :)
shlédnuto: 7494x,
komentářů: 6

Krabice na puzzle
Krabice na puzzle
Nový obal na pěnové dětské puzzle a zároveň stupínek k židli
shlédnuto: 5578x,
komentářů: 4


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.