VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Ořezové značky do CanvasWorkspace - pro SDX

Chtěli byste vytvářet samolepky nebo obrázky rovnou s ořezovými cestami, abyste nemuseli v plotru zdlouhavě vzory umísťovat? Konečně pro vás máme řešení! Pomocí aktivační karty aktivujete tuto prémiovou funkci v CanvasWorkspace a umístíte ořezové značky do návrhu a ořezové cesty na vytisknutý návrh sednou jako ulité!

Registrační značky do CanvasWorkspace - pro SDX

Postup:

K aktivaci prémiové funkce ořezových značek je nutné si zakoupit aktivační kartu CADXPRNTCUT1.

Jakmile máte aktivační kartu zakoupenou, v internetovém prohlížeči se přihlaste na stránky CanvasWorkspace a vpravo nahoře si otevřete svůj účet. Zobrazí se vám 4 možnosti, zvolte možnost "Premium Function Activation" a do pole pod nápisem "Activation Code" vložte svůj kód z aktivační karty a klikněte na "Activate". Nyní už máte funkci ve svém účtu aktivovanou a můžete si zapnout program CanvasWorkspace ve svém počítači.

Klikněte na Vepište aktivační kód

V programu se vám zobrazí na horní liště nová kolonka "Premium", klikněte na ni a dále zvolte možnost "Show Registration Mark". V rozích podložky se vám zobrazí speciální ořezové (registrační) značky. Klasická domácí tiskárna vám nevytiskne formát této velikosti, proto je nutné formát změnit. Na pravé straně programu je několik ikon, zvolte poslední s názvem "Artboard" a v možnostech "Arboard Size" zvolte velikost A4.

Vyberte možnost Na podložce se zobrazí ořezové značky Změňte velikost plochy pro tisk a řez Změňte velikost plochy pro tisk a řez

Na horní liště zvolte možnost "File" a následně "Import from Your Computer..." a vyberte v počítači obrázek, se kterým chcete pracovat. Obrázek umístěte do oblasti ohraničené ořezovými značkami a červeným rámečkem. Kolem obrázku si vytvořte ořezovou cestu nebo importujte soubor ve formátu .svg, ve kterém máte ořezovou cestu již nachystanou a nasaďte ji přesně na okraje obrázku.

Importujte obrázky Obrázky umístěte do plochy pro tisk Vytvořte ořezovou cestu

Jestliže již máte takto soubor nachystaný, na horní liště opět zvolte možnost "File" a následně "Export PDF File" a "Images Only...". Tento export vám vytvoří soubor PDF, který je nachystaný na tisk s ořezovými značkami. Poté v možnosti "File" zvolte "Export/Transfer FCM File..." a uložte si FCM soubor s ořezovými cestami.

Vyexportujte PDF soubor Vyexportujte FCM soubor s ořezovými značkami Vyexportujte FCM soubor s ořezovými značkami

V počítači si najděte tiskový PDF soubor, ale pozor! Nezapomeňte u tisku zvolit tisk skutečné velikosti souboru.

Soubor vytiskněte ve skutečné velikosti

Zapněte si řezací plotr a nyní je nutné zkontrolovat, zda máte nainstalované nejnovější aktualizace. Stiskněte klíč vpravo dole a v menu vyhledejte položku "Ver." na pravé straně klikněte na šipku a následně nainstalujte aktualizace. Pokud máte plotr připojený na Wi-fi, stačí kliknout na pravou ikonu a plotr si aktualizace sám vyhledá a nainstaluje. Pokud nemáte přístup k Wi-fi, vyhledejte si na těchto stránkách aktualizační soubor, stáhněte si ho na flash disk a plotr aktualizujte.

Klikněte na klíč Klikněte na šipku Zvolte možnost, jak chcete plotr aktualizovat

Pokud již máte plotr aktualizovaný na nejnovější verzi, můžete přistoupit k řezání. Na řezací podložku si rovně přilepte vytištěný materiál a najděte si svůj soubor s ořezovou cestou. Plotr vás vyzve k připevnění materiálu s ořezovými značkami, klikněte na OK a následně spusťte řezání tak, jak jste běžně zvyklí. Řezací plotr si papír nejdříve naskenuje a správně šablonu umístí a následně vyřeže.

Připevněte k podložce materiál s ořezovými značkami Připevněte k podložce materiál s ořezovými značkami Spusťte řezání Skenování materiálu a umísťování řezacích cest
Řezání souboru Hotové obrázky Hotové obrázky


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Anděl z papíru
Anděl z papíru
Inspirujte se naším projektem a vyřežte si anděla z papíru, který na Vás bude dohlížet. Rozdejte andílky svým blízkým a rozjasněte si svět.
shlédnuto: 3021x,
komentářů: 0

Taška s nažehleným nápisem
Taška s nažehleným nápisem
Vytvořte si s námi tašku s vtipným "Vánočním" nápisem, kterou můžete nosit na nákupy nebo ji můžete někomu darovat s dobrým vínem uvnitř!
shlédnuto: 774x,
komentářů: 0

Vánoční knoflíkový polštář
Vánoční knoflíkový polštář
Vyzkoušejte si ozdobné stehy na svém stroji a přišívání knoflíků.
shlédnuto: 1100x,
komentářů: 0

Podzimní hrníček
Podzimní hrníček
Zpříjemněte si sychravý podzim víkendovým tvořením. Hrníček budete mít hotový v cuku letu a určitě vás zahřeje (jakmile si do něj uděláte víkendovou kávičku :)).
shlédnuto: 2210x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.