VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Patchworková růže

Trocha hraní s patchworkem. Tahle růže vychází z techniky bláznivého patchworku, ale přitom je do detailu promyšlená dopředu.

Patchworková růže

Existuje několik možností, jak si něco podobného ušít. První je jednoduše si vzít pár barevných látek a naprosto náhodně si je sešívat k sobě. Varianta dvě je šít to přes papír - naskenovala jsem vám svůj nákres, pokud rádi šijete přes papír, můžete ho použít. Já jsem volila třetí variantu - podle nákresu jsem přišívala a řezala "od oka".

Postup:

Nejprve si rozmyslete, jaký chcete tvar a zhruba jaké chcete barvy. Já jsem pro růži vybrala růžovou (v reálu jsou ty odstíny výrazně jemnější, než jak vyšly na fotkách) - několik různých odstínů a vzorů.

Nachystejte si několik různých odstínů a vzorů látek

Nákres jsem vám nachystala tady:

Patchworková růže

Vyberte látku pro střed a na ni si nakreslete pětiúhelník. Může a nemusí být pravidelný. Já ho mám lehce ujetý - od oka :) Velikost nechám na vás, jenom nezapomeňte přídavek na šev.

Vyberte látku pro střed a na ni si nakreslete pětiúhelník. Velikost nechám na vás, jenom nezapomeňte přídavek na šev.

Středový pětiúhelník našijte na první z řady barevných látek. Šev sežehlete.

Středový pětiúhelník našijte na první z řady barevných látek. Šev sežehlete.

Nyní je potřeba barevnou látku nějak říznout. Vezměte si k sobě nákres a na té straně, kam budete nyní přišívat dílek číslo 2 seřízněte barevnou látku podle hrany základového pětiúhelníku do roviny. Druhou stranu řízněte nějak tak, abyste měli v budoucnu ještě nějakou rezervu ji přizpůsobit.

eřízněte barevnou látku podle hrany základového pětiúhelníku do roviny. Druhou stranu řízněte tak, abyste měli rezervu do budoucna

Ozdobné prošívání - pokud chcete mít růži jako já prošitou ozdobnými stehy, je nejlepší prošívat švy hned po sešití - vždy tak trefíte kraj, případně ho zašijete do dalšího švu :) Je to určitě i věc osobního názoru a nikdo vám nebrání prošít růži až nakonec. Aby byly švy opravdu výrazné, vzala jsem si na prošívání vyšívací nit.

Šev můžete ozdobně prošít - buď hned, nebo i v budoucnu, ale mě se zdálo lepší to udělat hned

A teď už se budeme opakovat dokola - přišijte barevnou látku na dílek číslo 2, šev sežehlete, seřízněte přebytečný materiál, ozdobně prošijte.

přišijte barevnou látku na dílek číslo 2 šev sežehlete seřízněte přebytečný materiál ozdobně prošijte

Zde už vidíte první obal okvětních lístků ještě před definitivním seříznutím látek.

Zde už vidíte první obal okvětních lístků ještě před definitivním seříznutím látek.

Pozor na řezání přebytků před dílkem číslo 6 - jak vidíte na patchworkovém pravítku - musíte řezat 1/4 palce nebo o chlup víc od vrcholu středového pětiúhelníku, abyste mu kus neodšily pryč.

musíte řezat 1/4 palce nebo o chlup víc od vrcholu středového pětiúhelníku, abyste mu kus neodšily pryč.

Když správně říznete, bude dílek č. 6 vypadat po přišití takto:

Když správně říznete, bude dílek č. 6 vypadat po přišití takto

Opět odříznete přebytečné okraje a pozor, další dílky se přišívají v opačném směru otáčení, než v první řadě.

Opět odříznete přebytečné okraje a pozor, další dílky se přišívají v opačném směru otáčení, než v první řadě. Opět odříznete přebytečné okraje a pozor, další dílky se přišívají v opačném směru otáčení, než v první řadě.

Ještě pár fotek při šití i s šicím strojem Brother InnovIs V5

Ještě pár fotek při šití i s šicím strojem Brother Innov Is V5 Ozdobné prošívání -  Brother Innov Is V5 Ozdobné prošívání -  Brother Innov Is V5

Takhle vypadá světlý střed - resp. první dvě řady našité na středovém dílu.

akhle vypadá světlý střed - resp. první dvě řady našité na středovém dílu.

Další řadu jsem volila v malinko tmavších odstínech. Tmavší je i prošívací nit.

Další řadu jsem volila v malinko tmavších odstínech. Další řadu jsem volila v malinko tmavších odstínech. Další řadu jsem volila v malinko tmavších odstínech. Další řadu jsem volila v malinko tmavších odstínech.

Růže je hotová. Můžete ji ještě obšít zelenými lístky, našít na polštář nebo na tašku. Já momentálně dumám, co z ní bude. Původně jsem si myslela, že bude zdobit černou velkou riflovou tašku na nákupy. Ale jak tak koukám na tu fotku, asi by to bylo už opravdu moc. Nejspíš to přehodnotím na nějakou světlejší barvu.

Růže je hotová. Můžete ji ještě obšít zelenými lístky, našít na polštář nebo na tašku. Původně jsem si myslela, že bude zdobit černou velkou riflovou tašku na nákupy. Patchworková růže Patchworková růže

Krásný den

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Mezipodložky - řežte levně
Mezipodložky - řežte levně
Provoz a používání řezacích plotrů zlevňuje! Chcete vyřezávat a netrápit se opotřebením řezacích podložek? Máme pro vás řešení!
shlédnuto: 10620x,
komentářů: 7

Krabičky na dárečky
Krabičky na dárečky
vyřežte si během chvilky krabičky na malé dárečky, ozdůbky na stromeček nebo dekoraci do okna
shlédnuto: 10337x,
komentářů: 11

Přáníčka - šablonky na foukací fixy
Přáníčka - šablonky na foukací fixy
Řezání papíru - papírová přáníčka, šablonky pro foukání fixami
shlédnuto: 6535x,
komentářů: 0

Obal na nůžky
Obal na nůžky
Šitá kapsička, ve které budou vaše nůžky jako v bavlnce.
shlédnuto: 2557x,
komentářů: 1


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.