VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Řezací plotry Brother ScanNCut - aplikace

V rámci přípravy na výstavu Prague Patchwork Meeting, kam zítra vyrážíme na celý víkend vystavovat a ukazovat vám naše oblíbené šicí a vyšívací stroje i řezací plotry jsem ještě nachystala ukázku nažehlovacích aplikací z paměti řezacího plotru Brother ScanNCut CM 900.

 Řezací plotry Brother ScanNCut - aplikace

Řezací plotry Brother mají nejen spoustu patchworkových bločků už přímo v paměti, ale jsou tam i překrásné aplikace. Musela jsem ještě narychlo před výstavou jednu vyzkoušet, ať máte na co koukat :) Základ vzoru včetně rozčlenění na jednotlivé barvy vidíte na obrazovce plotru.

Základ vzoru včetně rozčlenění na jednotlivé barvy vidíte na obrazovce plotru.

Na aplikace je super použít zbytky látek. Podžehlete je oboustranně nažehlovací fixační mřížkou - já jsem tentokrát nepoužila levnou českou pavučinku, ale tu originál Brother nažehlovací mřížku (pavučinku), která byla u plotru v základním vybavení. Česká pavučinka mě osobně řezat nešla.

Jelikož se snažím maximálně šetřit materiálem, hlavně tou nažehlovací mřížkou, tak si nejprve jednotlivé kousky nechám naskládat na obrazovku plotru a tam už krásně vidím v palcích rozměr látky, kterou budu potřebovat.

Látku jsem podžehlila a řeže se bez papíru na středně lepivé podložce. Hloubka nože 4.

na obrazovku plotru krásně vidím v palcích velikost pro řezání Na aplikace je super použít zbytky látek. Podžehlete je oboustranně nažehlovací fixační mřížkou Hloubka nože 4 pokud řežu i s papírem - nesloupávám

Látku si lepím střídavě po celé podložce, abych neměla ošmudlané jenom kraje. Potom si podložku naskenuju a rovnou na obrazovce vidím, kam mám přesunout vyřezávané vzory, aby se trefily na látku na podložce.

podložku naskenuju a rovnou na obrazovce vidím, kam mám přesunout vyřezávané vzory, aby se trefily na látku na podložce. podložku naskenuju a rovnou na obrazovce vidím, kam mám přesunout vyřezávané vzory, aby se trefily na látku na podložce. podložku naskenuju a rovnou na obrazovce vidím, kam mám přesunout vyřezávané vzory, aby se trefily na látku na podložce.

Po oranžové jsem řezala postupně další barvy - zde vidíte červenou. Díky možnosti posunout tvary krásně vykryjete celý zbytek látky.

Po oranžové jsem řezala postupně další barvy - zde vidíte červenou. Díky možnosti posunout tvary krásně vykryjete celý zbytek látky. Po oranžové jsem řezala postupně další barvy - zde vidíte červenou.

U zelené jsou velké ty oblouky, těma při skládání musíte začít. Jeden normálně, druhý otočit. Potom teprve můžete pomocí tlačítka Add přidat další lístky. A jde to vyřezat všechno najednou - vidíte, jak to plotr krásně úsporně naskládal. (mimochodem, tak vzdálenost od sebe jde taky nastavit. Dávám raděj víc, aby se to nežmolilo.

Zelených kousků je několik - lístky a zelené okolo. jde to celé naskládat na jednu obrazovku Zelených kousků je několik - lístky a zelené okolo. jde to celé naskládat na jednu obrazovku A najednou vyřezat Po vyřezání vidíte krásně, jak se to vešlo vedle sebe - skládal plotr

Tak, tady už vidíte všechny kousky vyřezané. A jde se žehlit. Pěkně po vrstvách.

Vyřezané kousky Postupně nažehlete - po vrstvách Lístky I takto už to vypadá moc hezky

Už když jsem barvy vybírala, uvažovala jsem, jestli bude lepší pořadí červená - oranžová - žlutá nebo červená - žlutá - oranžová. Když jsem to nakonec poskládala, nelíbilo se mi to a šla jsem znovu podžehlovat a řezat oranžovou a žlutou - zkrátka patří obráceně - no řekněte sami :)

Další dvě vrstvy - ještě jsem to takto zrušila a šla jsem znovu řezat žlutou a oranžovou, abych je mohla vyměnit Varianta jenom s oranžovou A tady už je oranžová zvětšená poslední vrstva - žlutá

A je dožehleno. Na tom stole se mi to moclíbí, takže to asi bude ubrus.

Je nažehleno. Asi z toho bude ubrus Nažehlená aplikace z paměti plotru

Protože plotr Brother umí přidávat i přídavky na švy, šlo by to ušít i jako podhrnuté aplikace nebo to udělat z plsti - filcu, který se netřepí.

Přeju vám všem krásný den

Lenka

VIDEONÁVOD:Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Řezací plotry Brother ScanNCut - řezání fólií
Řezací plotry Brother ScanNCut - řezání fólií
jak se na řezacím plotru Brother pracuje s foliemi?
shlédnuto: 5229x,
komentářů: 3

Řezací plotry Brother ScanNCut - vyřezávání se skenováním
Řezací plotry Brother ScanNCut - vyřezávání se skenováním
Jak můžete na plotru vyřezat z látky vzor a další tipy
shlédnuto: 5348x,
komentářů: 3

Kosmetická taštička
Kosmetická taštička
prošívaná taštička na drobnosti
shlédnuto: 8840x,
komentářů: 4

Slunečnicový ubrus
Slunečnicový ubrus
Ubrus plný květin a sluníčka - jak dělaný pro nadcházející jaro
shlédnuto: 5921x,
komentářů: 6


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.