VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Šaty pro Barbie

Říkala jsem si co udělat za projekt těsně před Vánocemi - buď se vám bude hodit jako dárek na poslední chvíli, nebo můžete pak mezi svátky se svými dětmi ušít novým Barbínám garderóbu. Pokud děti (nebo Barbíny) nemáte, nezoufejte. Dozvíte se také, jak ušít Richelieu motýla, který může létat třeba na vaší halence nebo sukni.

Šaty pro Barbie

Na tyhle šaty vyšel motýl moc veliký, takže máte na výběr - v jedné výšivce je velký, ve druhé zmenšený.

Použité výšivky

Motýl Richelieu 1
Motýl Richelieu 2
Barbie sukně s malým motýlem
Barbie sukně s velkým motýlem
Děrovaný okraj 10 cm
Děrovaný okraj 30 cm
Barbie živůtek

Postup:

Živůtek:

Do vyšívacího rámečku si dejte trhací podkladový materiál. Na živůtek stačí jedna vrstva. Já budu mít černou nit a červenou látku. Bylo by lepší dát černý trhací papír místo bílého, ale dala jsem bílý, abyste to dobře viděly co se bude dít dál.

Do vyšívacího rámečku si dejte trhací podkladový materiál.

Ve stroji si zvolte vzor živůtku a dejte vyšít první barvu - černou. Ta vyznačí, kam se bude pokládat látka. Vzor má velikost 5x13 cm a nejde zmenšit pro rámečky 10x10cm, protože by živůtek byl Barbíně malý.

Ve stroji si zvolte vzor živůtku a dejte vyšít první barvu - černou. Ta vyznačí, kam se bude pokládat látka. Vzor má velikost 5x13 cm a nejde zmenšit pro rámečky 10x10cm, protože by živůtek byl Barbíně malý.

Na rámeček položte látku, ze které chcete živůte ušít. Pokud je mírně naškrobená, není ji třeba nijak fixovat, ale vždycky ji můžete našpendlit nebo přilepit papírovou lepicí páskou. Druhá barva v pořadí - šedá - přišije látku k podkladu. Barvu nitě je dobré zvolit stejnou, jakou budete potom živůtek obšívat dokola.

Na rámeček položte látku, ze které chcete živůte ušít. Druhá barva v pořadí - šedá - přišije látku k podkladu.

Nyní vytáhněte rámeček z vyšívacího stroje a látku obstřihněte kolem švu. Záševky u pasu nestříhejte, tam slouží šev k vyznačení, abyste nemusely na látku už nic překreslovat.

Nyní vytáhněte rámeček z vyšívacího stroje Látku obstřihněte kolem švu. Záševky u pasu nestříhejte, tam slouží šev k vyznačení, abyste nemusely na látku už nic překreslovat.

Třetí barva v pořadí obšívá živůtek dokola tak, aby se látka netřepila. Je jen na vás, jestli zvolíte barvu podobnou látce, nebo naopak kontrastní.

Třetí barva v pořadí obšívá živůtek dokola tak, aby se látka netřepila. Je jen na vás, jestli zvolíte barvu podobnou látce, nebo naopak kontrastní. Je obšito. Pokud nechcete vyšívat i motýla, máte hotovo.

Motýl se šije jako poslední - čtvrtou barvou. Pokud máte látku s výrazným vzorem, můžete ho už úplně vynechat a máte hotovo už nyní. Já jsem nechala pořád černou nit, protože jsem chtěla, aby šaty měly španělský vzhled.

Motýl se šije jako poslední - čtvrtou barvou. Je ušito. Uvolněte rámeček Já jsem nechala pořád černou nit, protože jsem chtěla, aby šaty měly španělský vzhled.

Je ušito. Uvolněte rámeček a opatrně odtrhněte papír. Zbývá odšít záševky v pase a na vyznačené místo je třeba přišít suchý zip. K tomu se dostaneme hned po ušití sukně.

opatrně odtrhněte papír Na živůtek je ještě třeba přišít suchý zip, ale to je lepší udělat až budou celé šaty sešité dohromady. opatrně odtrhněte papír

Pokud máte jako já kombinovaný šicí a vyšívací stroj, přemontujte ho na šicí (nebo si to sešívání nechte, až bude vyšitá i sukně). Jdeme šít. Na živůtku musíte odšít záševky v pase. Kde šít, to máte vyznačeno stehem, ale musíte šít nepatrně za ním. Případně si ten vyznačovací steh vypárejte a šijte podle dírek v látce.

Na živůtku musíte odšít záševky v pase. Kde šít, to máte vyznačeno stehem

Poslední akce je našít dozadu suchý zip. Živůtek může sloužit i samostatně. My se ale ještě pustíme do sukně, aby byly šaty komplet.

Živůtek může sloužit i samostatně Detail živůtku


Sukně:

Sukni jsem šila ve velkém rámu 18x30cm, ale zvládnete ji i s menším strojem. Máte k dispozici výšivku dírkovaného lemu ve velikosti 10x10 cm, která se musí třikrát pozicovat za sebe, ale jde to. Motýla taky můžete ušít samostatně - máme ho ve dvou variantách: Motýl Richelieu 1, Motýl Richelieu 2

Do velkého vyšívacího rámu upněte (raději dvojitě) trhací podkladový papír. První barva - černá - vyznačí, kam máte dát látku, resp. kde bude výšivka lemu.

Sukni jsem šila ve velkém rámu 18x30cm První barva - černá - vyznačí, kam máte dát látku První barva - černá - vyznačí, kde bude výšivka lemu Výšivku lemu máte v několika variantách, samotnou nebo s motýlem

Nyní na vyšívací rámeček dejte látku na sukni a nechte ji přišít.

Vidíte kam dát látku a kde bude kraj Látku dejte na vyšívací rám Stroj látku přišije k podkladovému papíru ze začátku šití je dobré ji lehce přidržovat

Rám vyjměte ze stroje a látku obstřihněte co nejblíž švu. Na krajích nechte raděj víc - bude se sešívat. Pokud máte ostré nůžky, můžete vystříhat i slzičky uvnitř. Ale není to nutné, látka tam může klidně zůstat. Zase by bylo lepší volit černou podkladovou textilii, ale takto líp na fotkách vidíte co se dělo :)

Látka je přišitá Rám vyjměte ze stroje a látku obstřihněte co nejblíž švu. Na krajích nechte raděj víc - bude se sešívat Pokud máte ostré nůžky, můžete vystříhat i slzičky uvnitř.

Třetí barva obšije obstříhané části hustým entlem a začistí je.

Třetí barva obšije obstříhané části hustým entlem a začistí je. Třetí barva obšije obstříhané části hustým entlem a začistí je.

Teď vám ukážu, jak se šijí Richelieu motýli. Je tam oproti vzoru krajkovému jedna barva navíc. Barva, která na látce vyznačí místo, kde máte látku vystřihnout, aby potom motýl trefil naprosto přesně vystřihnuté místo a to vyplnil krajkou.

Teď vám ukážu, jak se šijí Richelieu motýli. První barva vyznačí, kde máte stříhat První barva vyznačí, kde máte stříhat

Vyznačené místo vystřihněte těsně uvnitř kolem švu. Tentokrát už stříháte i podkladovou trhací textilii!

Vyznačené místo vystřihněte těsně uvnitř kolem švu.

Přes díru položte a našpendlete silnou rozpustnou folii na krajky.

Přes díru položte a našpendlete silnou rozpustnou folii na krajky.

Další barva už je klasická krajková výšivka motýla, které jenom to předchozí vyznačení umožnilo, aby byla vyšitá přímo na látku.

Další barva už je klasická krajková výšivka motýla Je vyšito Látku vytáhněte z vyšívacího rámu

Vyšívání je hotové. Rozpustnou folii opatrně odtrhněte a zbytek rozpusťte ve vodě.

Rozpustnou folii opatrně odtrhněte a zbytek rozpusťte ve vodě

Látku vytáhněte z vyšívacího rámu a opatrně odtrhněte trhací papír.

opatrně odtrhněte trhací papír. Látka je nazdobená, dál už budeme šít zadní strana. Kdyby byl trhací papír černý, tak se jeho zbytky krásně ztratí v niti

Sukni potřebujeme nahoře zúžit na velikost živůtku. Začněte tím, že odšijete dva obrovské záševky kolem motýla. Když jsem sukni panence zkoušela, tak jí bylo dírou v motýlovi moc vidět na nohy. To jsem vyřešila našitím černé síťky, která to celé zakryje.

Poslední šev, kterým sukni vzadu sešijete veďte taky šikmo, ale ne až k pasu, budete ještě všívat suchý zip a sukně musí jít obléct.

Sukni zúžíte odšitím obrovských záševků kolem motýla Síťku jsem dala, protože bylo moc vidět nohy. Poslední šev veďte taky šikmo. Nahoře vzadu potřebujete šev nesešitý, aby se šaty daly obléct

Sukni jsme hodně zabrali, zbývá nařasit co je ještě navíc, sukni sešít s živůtkem a přišít suchý zip na zapínání. Sešívání jsme vám ukazovali v článku Vyšívané šaty na Barbie, kde se šily takové ty vánoční šaty.

Pak už může panenka vesele vyrazit na rande s Kenem ;)

Šaty na panenku Šaty s motýlem

Krásný den, snad se bude i vašim dětem líbit :)

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Redwork - zástěra
Redwork - zástěra
Zástěra třeba na pečení vánočního cukroví :) vyzdobená redworkovou výšivkou
shlédnuto: 10667x,
komentářů: 6

Reflexní nažehlovačky
Reflexní nažehlovačky
vaše vlastní nažehlovačky vyřezané na řezacím plotru můžou být JINÉ a originální!
shlédnuto: 6157x,
komentářů: 2

Vyřezávané kelímky
Vyřezávané kelímky
Při vyřezávání papíru na řezacím plotru vás neomezují raznice, jaké seženete, ale jenom vaše představivost
shlédnuto: 5330x,
komentářů: 7

Vánoční ozdoby na Brother V5
Vánoční ozdoby na Brother V5
vzory vánočních ozdob a vánočních dekorací nemusíte vždy kupovat nebo je shánět na internetu. Může je mít v sobě i váš vyšívací stroj
shlédnuto: 5351x,
komentářů: 4


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.