VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby
DOPORUČUJEME:
Šicí stroj Brother F420
Šicí stroj Brother F420
18 390,- Kčs DPH
Overlock Brother 4234D
Overlock Brother 4234D
12 980,- Kčs DPH
Overlock Brother 1034DX
Overlock Brother 1034DX
7 790,- Kčs DPH
Overlock Brother 2104D
Overlock Brother 2104D
7 790,- Kčs DPH

Software Era - jak na autodigitalizaci

Máte jednoduchý obrázek nebo logo a chtěli byste z něj udělat výšivku pokud možno bez složité práce? Dnes vám ukážeme jak na to se softwarem Stitch Era Universal.

Software Era - jak na autodigitalizaci

Postup:

1. Nová výšivka: vyberte v nástrojové liště nabídku Vytvořit nový [A] a v průvodci zvolte Rychlý start [B].
Soubory s obrázky mohou být rastrové nebo vektorové. Vyberte jednoduchý obrázek, logo nebo kresbu s jasně definovanými hranami a barvami a otevřete jej.

Další dialogové okno po vás bude chtít zadat typ tkaniny a velikost rámečku. Toto není nezbytně nutné zadávat, program podle typu tkaniny přednabízí optimální parametry pro stehy a velikost rámečku vám pomůže orientovat se lépe při zvětšování výšivek, resp. při jejich pozicování.

Vyberte v nástrojové liště nabídku Vytvořit nový a v průvodci zvolte Rychlý start Další dialogové okno po vás bude chtít zadat typ tkaniny a velikost rámečku

2. Vložení obrázku: záložka Předloha – ikonka Otevřít obrázek [A]. Obrázek vyberte na disku. Era vám do Knihovny obrázků doplnila složku Era Images, kde najdete obrázky vhodné pro autodigitalizaci [B].

Postup vložení obrázku: záložka Předloha – ikonka Otevřít obrázek

3. Obrázek se objeví jako pozadí pracovní plochy a nástrojová lišta se přepne na záložku Obrázek, která obsahuje nástroje určené pro práci s obrázky.
Po krajích pracovní plochy máte pravítko, takže obrázek zvětšete nebo zmenšete na myšlenou velikost. POZOR – měřítko se může přepnout z cm na mm, pokud je obrázek příliš malý.
Před spuštěním digitalizace je potřeba omezit počet barev! [A]

Obrázek se objeví jako pozadí pracovní plochy a nástrojová lišta se přepne na záložku Obrázek

4. Omezení počtu barev – na záložce Obrázek – Omezení barev. Obrázky mnohdy obsahují více velice podobných odstínů, které je třeba sloučit. Počet barev by měl odpovídat počtu barev nití – tzn. cca 2 – 12. Nastavte počet barev a klikněte na filtr. Program vám vygeneruje vpravo náhled obrázku se zredukovanými barvami.
Redukci potvrďte zeleným tlačítkem Návrat.

Omezení počtu barev - na záložce Obrázek – Omezení barev

5. Konverze obrázku na výšivku Obrázek vyberte – jakmile ho vložíte na plochu, objeví se vám v Manažeru objektů [A], odsud ho lze jednoduše aktivovat. Převod na výšivku najdete na záložce Na výšivku - ikonky Technika stehů (pouze oblast) nebo Technika stehů (Inteligentní). [B]

Konverze obrázku na výšivku

6. Pro konverzi obrázku na výšivku existují různá nastavení. Pro různé tvary se hodí různá nastavení.
Pokud začínáte, použijte výchozí nastavení. Později až se se software naučíte dobře pracovat, můžete nastavení změnit.

Existují různá nastavení pro konverzi, pokud s úpravami teprve začínáte, použijte výchozí nastavení

7. Nyní je obrázek zkonvertován na výšivku. V Manažeru objektů vám přibyly jednotlivé části výšivky [A], které mají svoji barvu, když na ně kliknete, tak uvidíte, že jsou to oblasti ohraničené spoustou bodů. Polohu takto vygenerovaných oblastí můžete měnit, lze přesouvat krajní body, měnit tvar, pořadí vrstev, barvy, typ stehu, hustotu výplně. Všechny vlastnosti najdete nahoře na nástrojové liště nebo vpravo dole v Inspektoru objektů.


Takto vypadá oblast zblízka – vidíte jednotlivé krajní body. Více o změnách jednotlivých oblastí obsahuje příklad 4.

Nyní je obrázek zkonvertován na výšivku. V Manažeru objektů vám přibyly jednotlivé části výšivky Takto vypadá oblast zblízka – vidíte jednotlivé krajní body

8. Do automaticky vygenerované výšivky je zpravidla potřeba ještě ručně zasahovat. U této lodě je např. černá barva jako jedna z prvních, tedy spodních vrstev, a béžové pozadí se vyšívá až potom – tedy nahoru. Když černé objekty myší přesuneme na konec seznamu, budou se vyšívat nakonec a budou nahoře. Ještě ale musíme za ně dát tři žluté kroužky – okénka. Rozdíl vidíte na obrázcích

Zde je např. černá barva jako jedna z prvních, tedy spodních vrstev, a béžové pozadí se vyšívá až potom – nahoru Když černé objekty myší přesuneme na konec seznamu, budou se vyšívat nakonec a budou nahoře

9. Když je výšivka hotová, nezapomeňte ji uložit pro další použití ve formátu DSG (to je formát softwaru Era, který jde i později upravovat).

V názvech nepoužívejte diakritiku!

Když je výšivka hotová, nezapomeňte ji uložit pro další použití ve formátu DSG

10. Výšivku pak také vyexportujte do formátu vhodného pro váš vyšívací stroj – např. JEF - Janome, PES - Brother, DST - Tajima, HUS - Husquarna.

Výšivku pak také vyexportujte do formátu vhodného pro váš vyšívací stroj


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Software Era - jak na tvorbu výšivek
Software Era - jak na tvorbu výšivek
v softwaru Era si můžete vytvářet i vlastní výšivky.
shlédnuto: 5654x,
komentářů: 3

Software Era - jak udělat výšivku z fotografie
Software Era - jak udělat výšivku z fotografie

shlédnuto: 6173x,
komentářů: 3

Letní vyšitá sukně s tričkem
Letní vyšitá sukně s tričkem
nápad na komplet sukně s tričkem
shlédnuto: 4316x,
komentářů: 1

Sáček na kuličky
Sáček na kuličky
Začlo léto a děti vytáhly kuličky.
shlédnuto: 4850x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.