VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Univerzální kružítko

Rádi byste kroužili a na váš šicí stroj se šicí kružítko nevyrábí?
Máme pro vás řešení! Univerzální kružítko - funguje v podstatě na všechny šicí stroje na trhu.

Univerzální kružítko

Samozřejmě doporučujeme toto udělátko používat pouze v případě, že se na váš stroj originální kružítko nevyrábí. Ta originální jsou vždy lepší - pouze se našroubují nebo nacvaknou, nemusí se lepit.

Postup:

Tenhle šicí aparát je v podstatě deska s kulatou dírou a nastavitelný bodec. V sadě dostanete i oboustranně lepící pásky, které lepí opakovaně a pomocí kterých kružítko přilepíte na šicí stroj. Nejprve si desku kružítka přiložte na šicí stroj tak, aby kulatá díra byla nad zoubky a střed jehly seděl na vyznačený střed kruhu. Promyslete si, na které části desky přilepíte lepící pásku - kde se deska dotýká stroje.

Nejprve si desku kružítka přiložte na šicí stroj tak, aby kulatá díra byla nad zoubky a střed jehly seděl na vyznačený střed kruhu Janome 920

Potom desku kružítka sundejte a na spodní stranu nalepte lepící pásky. Měly by stačit dva - jeden dopředu a druhý vpravo z pohledu stroje. Sloupněte z pásků i horní vrstvu a kružítko můžete nalepit na stroj. Pásky lepí opakovaně, není tedy problém kružítko ze stroje sundat a vyměnit například spodní nit.

Potom desku kružítka sundejte a na spodní stranu nalepte lepící pásky. Měly by stačit dva - jeden dopředu a druhý vpravo z pohledu stroje. Sloupněte z pásků i horní vrstvu a kružítko můžete nalepit na stroj.

Po přitisknutí k desce stroje kružítko už krásně samo drží, jak vidíte na fotografiích a díky variabilitě lepících pásků jde používat prakticky na každém stroji.

Po přitisknutí k desce stroje kružítko už krásně samo drží Pásky lepí opakovaně, není tedy problém kružítko ze stroje sundat a vyměnit například spodní nit.

Bodec si nastavíte do požadované vzdálenosti od jehly - podle toho bude kruh malý nebo velký a potom na bodec napíchnete látku. Jenom připomínám, že látka musí být buď sama o sobě pevná, nebo je potřeba ji zpevnit nažehlením např. vliselínu.

Bodec si nastavíte do požadované vzdálenosti od jehly - podle toho bude kruh malý nebo velký látka musí být buď sama o sobě pevná, nebo je potřeba ji zpevnit nažehlením např. vliselínu.

Potom už stačí vybrat steh a můžete kroužit. Kružítko se dá krásně použít na kruhové aplikace, šití podkafíček a další vychytávky. Můžete se nechat inspirovat například v některém z našich starších článků a fotografií.

Potom už stačí vybrat steh a můžete kroužit. Kružítko se dá krásně použít na kruhové aplikace, s šicím kružítkem ušijete dokonalé kruhy

Krásný den
Lenka
Videonávod najdete zde:


PS: pokud vás kružítko zaujalo, najdete ho zde: univerzální kružítko


Klíčová slova:

návod, projekt, šicí kružítko

Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Rámování obrázků
Rámování obrázků
Blíží se Vánoce a vyšité obrázky můžou být krásný dárek
shlédnuto: 6266x,
komentářů: 0

Řezání patchworkových bloků na plotru
Řezání patchworkových bloků na plotru
Řezací plotr Brother ScanNCut umí řezat patchworkové bloky. Podívejte se jak.
shlédnuto: 7469x,
komentářů: 2

Aktualizace FIRMWARE plotru Brother CM840
Aktualizace FIRMWARE plotru Brother CM840
Brother přichází s novým firmwarem - řekneme vám, jak aktualizovat
shlédnuto: 2736x,
komentářů: 0

Krajkové ozdoby na stromeček
Krajkové ozdoby na stromeček
Letos si můžete ozdobit vánoční stromeček krajkovými hvězdičkami od nás
shlédnuto: 6049x,
komentářů: 5


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.