VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoční hvězda s prošitím

Tahle vánoční dekorace vznikala dlouho. Je spojením patchworku a prošívání na vyšívacím stroji. A právě proto, že jsem chtěla hvězdu krásně prošít (kvůli tomu má taky čistě bílý střed, aby to vyniklo), hodně dlouho čekala na svoje dokončení - resp. na to, než udělám vzor, kterým půjde hezky prošít.

Vánoční hvězda s prošitím

Dnes vám ukážu nejen jak jsem ji šila, ale i jak jsem navrhovala prošívací vzor v softwaru a prošívala ji.

Použité výšivky

Tulipánky - čtverec
Quiltovací květina
Quiltovací květina čtvrtina

Postup:

Tenhle patchworkový blok si vyloženě říká o to, aby z něj byl ubrus :) Je samozřejmě lepší šít ho rychlými postupy než stříhat čtverečky na trojúhelníky, ale zase takto to snad pro vás bude více vidět, kde a co je potřeba sešít.

Je samozřejmě lepší šít ho rychlými postupy než stříhat čtverečky na trojúhelníky, ale zase takto to snad pro vás bude více vidět, kde a co je potřeba sešít. Začnete sešitím trojúhelníčků a pak už máte čtverce a je to jednoduché

Po sešití vypadá horní strana takto. Udělala jsem si i fotku s patchworkovým pravítkem, protože budu navrhovat vzor prošití v počítači a budu potřebovat míru, na kterou bych ho chytila.

Sešitá vánoční patchworková hvězda Udělala jsem si i fotku s patchworkovým pravítkem, protože budu navrhovat vzor prošití v počítači a budu potřebovat míru, na kterou bych ho chytila.

V softwaru Era si nejprve dejte na pozadí tu fotku s pravítkem. Je dobré ji ještě předtím zmenšit na velikost asi 800x800 pixelů, aby se s tím Era zbytečně netrápila. V softwaru musíte tuto fotku zvětšit nebo zmenšit tak, aby vám sedělo měřítko na pravítku s měřítkem na liště softwaru, tedy abyste měly v softwaru fotku nastavenou na skutečnou velikost. Potom už si můžete začít kreslit. Já mám hvězdu hodně velkou, takže jsem navrhovala pouze čtvrtinu výšivky s tím, že ji potom vyšiju po jednotlivých čtvrtinách.

Největší dřina byla vymyslet jaký vzor by se k té bílé hvězdě hodil. Protože skládám ze čtvrtin, zvolila jsem nakonec motiv vločky s osmi hroty. A když se podíváte mezi výšivky ke stažení, uvidíte, že výsledná "vločkokytka" byla až třetí variantou vývoje a mezitím těch vloček různých vzniklo víc :) Snad se vám budou líbit i ty ostatní :)

V softwaru Era si nejprve dejte na pozadí tu fotku s pravítkem. Já mám hvězdu hodně velkou, takže jsem navrhovala pouze čtvrtinu výšivky s tím, že ji potom vyšiju po jednotlivých čtvrtinách.

Aby byl ubrus plastický, budeme prošívat na vatelín. Pokud se nechcete při upínání látky do vyšívacího rámečku ještě zlobit se zavíracími špendlíky, je dobré si nejprv ubrus s vatelínem prošít rovně v některých místech, kde to nebude vidět. Tzn. ideálně při kraji.

Aby byl ubrus plastický, budeme prošívat na vatelín.

Látku si upněte do vyšívacího rámečku - je dobré zvolit rámeček aspoň o pár centimetrů větší, než je vzor, abyste měly trochu prostoru pro manévrování a přesné pozicování. Těžko se trefíte při upnutí přesně na střed, takže vzor do přesného místa napozicujete už posunutím vzoru na obrazovce stroje. Když šiju pravou horní čtvrtinu, hlídám si levý dolní roh, který potřebuju trefit přesně na střed hvězdy. Střed hvězdy je dobře vidět, protože se tam protínají švy. Když vidím, že jehla ukazuje přesně do středu, můžu začít vyšívat.

Těžko se trefíte při upnutí přesně na střed, takže vzor do přesného místa napozicujete už posunutím vzoru na obrazovce stroje Když šiju pravou horní čtvrtinu, hlídám si levý dolní roh, který potřebuju trefit přesně na střed hvězdy. Střed hvězdy je dobře vidět, protože se tam protínají švy. Když vidím, že jehla ukazuje přesně do středu, můžu začít vyšívat.

V průběhu vyšívání na obrazovce stroje (mám Brother NV V5) vidím, kde se pohybuje kurzor (zelený křížek) a můžu vyšívání kontrolovat :) Quiltovací vzory jsou vyšité velice rychle - vidíte, že tento trvá méně než 1 minutu.

Látku si upněte do vyšívacího rámečku je dobré zvolit rámeček aspoň o pár centimetrů větší, než je vzor, abyste měly trochu prostoru pro manévrování a přesné pozicování Quiltovací vzory jsou vyšité velice rychle - vidíte, že tento trvá méně než 1 minutu. V průběhu vyšívání na obrazovce stroje (mám Brother NV V5) vidím, kde se pohybuje kurzor (zelený křížek) a můžu vyšívání kontrolovat :)

První čtvrtina je vyšitá. Rámeček uvolníme a přesuneme ho na další čtvrtinu ubrusu. Tentokrát si budu hlídat levý horní roh výšivky a na něj napozicuji jehlu.

První čtvrtina je vyšitá. Rámeček uvolníme a přesuneme ho na další čtvrtinu ubrusu. Tentokrát si budu hlídat levý horní roh výšivky a na něj napozicuji jehlu. Tentokrát si budu hlídat levý horní roh výšivky a na něj napozicuji jehlu.

Bílý střed je prošitý. Ještě mi to nedalo a prošila jsem i větší čtverce motivem tulipánků.

Bílý střed je prošitý. Ještě mi to nedalo a prošila jsem i větší čtverce motivem tulipánků. Ještě mi to nedalo a prošila jsem i větší čtverce motivem tulipánků. Ještě mi to nedalo a prošila jsem i větší čtverce motivem tulipánků.

Zbývá sešít se spodní stranou, nechat díru na protočení, kterou celý ubrus protočíte do lícu a prošijete ho v kraji.

Zbývá sešít se spodní stranou, nechat díru na protočení, díru na protočení, kterou celý ubrus protočíte do lícu a prošijete ho v kraji.

Vánoční patchworková hvězda s ozdobným prošitím je hotová.

Vánoční patchworkový ubrus Ozdobné prošití Ozdobné prošití hvězdy Prošívaný patchworkový ubrus

Krásný začátek adventu

LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Opravy oděvů - Zmenšení trička
Opravy oděvů - Zmenšení trička
Taky máte doma spoustu triček, které mají špatnou velikost? Vyzkoušeli jsme overlock a coverlock a jedno jsme zmenšili
shlédnuto: 15776x,
komentářů: 2

Patchworkový polštář s prošíváním bavlnkou
Patchworkový polštář s prošíváním bavlnkou
Technika prošívání patchworkových vzorů bavlnkou - Bobbin work mě opravdu chytla. Polštář získá zvláštní vintage nádech.
shlédnuto: 25588x,
komentářů: 10

Mikulášské pytlíky pětkrát jinak
Mikulášské pytlíky pětkrát jinak
S řezacím plotrem se moje kreativní možnosti dost rozšířily. Tento článek je složen z různých technik - vyšívání, nažehlování, aplikace, barvení textilu.
shlédnuto: 9432x,
komentářů: 6

Řezací plotr - jak jsme polepili výlohu
Řezací plotr - jak jsme polepili výlohu
máme pro vás krásné vyřezávací šablony hvězdiček a vloček a návod jak si vlastními silami udělat krásnou výlohu nebo okna
shlédnuto: 5171x,
komentářů: 4


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.