VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoční přáníčka 3D a nový držák na pera

Přáníčkování pokračuje :) Tentokrát vám ukážeme 3D přáníčka a taky novinku na trhu - univerzální držák na pera pro plotry Brother ScanNCut.

Vánoční přáníčka 3D a nový držák na pera

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Vánoční přání stromek skládací

Postup:

Přáníčka jsme tentokrát vyřezávali na našem novém předváděcím mazlíkovi - řezací plotr Brother ScanNCut CM 900 je novinka na trhu a přináší možnost skenovat na velké podložce 30x60 cm, umí přenášet vzory do plotru vzduchem pomocí Wi-Fi a má o kousek větší obrazovku.

Vyřezávací šablona obsahuje dva díly - složený list přáníčka a potom i šablonku, pro stromeček. Pokud chcete přáníčko dvojbarevné, odmažte si v plotru ze vzoru stromeček. Když budete naopak řezat stromeček, odmažete si výřez kartičky. Pokud je to na vás složité, můžete si vytvořit najednou dvě přáníčka ze dvou různých barev papíru a potom stromečky vyměnit, aby byly na jiné barvě kartičky a víc vynikly.

Plotr vám u kartičky krásně ukazuje, kterou část šablony bude kreslit a kterou řezat.

Na kreslení si tedy pojďme nachystat univerzální držák na pera. Jdou do něj použít pera o tloušťce 9,6 - 11,4 mm. Abyste měli přesně tloušťku pera na šířku držáku, je dobré ho v místech uchycení (která jsou dvě a jsou na návodu hezky znázorněna) oblepit páskou a tím průměr pera zvětšit, aby v držáku pevně drželo. Držák funguje i na starší typy Brother plotrů.

Samotný držák potom vypadá takto:

Před používáním držáku doporučuju zkouknout tohle video:

Důležité je při nasazování pera umístit držák do nacvakávacího dorazu, pomocí kterého určíte, jak moc nebo málo má být fixa v držáku zasunuta, aby byla přesně nad podložkou - ani moc vysoko, ani moc hluboko.

V dalším kroku vyřežte do kartičky dírky ve tvaru hvězd

Podle připravené rýhy kartičku přáníčka složte napůl.

Potom na řezací podložku nalepte kontrastní papír v jiné barvě a nechte vyřezat půlkulatou šablonku.

Stromeček máte narýhovaný, takže ho podle rýh poskládejte.

Připravte si vyřezanou kartičku a lepidlo. Stromeček na kartičku přilepte.

Přáníčko máme hotové :)

Snad se bude líbit. Kdybyste chtěli něco, co se bezpečně vejde do obálky, máme pro vás další tip - vánoční stromeček, který se po otevření přáníčka rozevře:

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Vánoční přání stromek 2

Šablonka má opět dva díly. Jeden je kartička - my máme vyřezané z bílého papíru. Druhý díl je samotný stromeček - vyřezaný z tmavě modrého papíru. Podobně jako tomu bylo u předchozího přáníčka je dobré si tyto dva kousky vyřezat z barevně kontrastních papírů.

Vyřezané dílky do sebe jednoduše zasunete a je hotovo.

Stromeček složte do obálky tak, aby po otevření přáníčka vylezl hned ven.

Doufám, že vás naše přáníčka potěšila
a přejeme krásný advent
LenkaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Vánoční přáníčka
Vánoční přáníčka
Pokud máte plotr a chcete být originální, můžete letos místo pohlednice poslat vyrobené přáníčko vyřezané na řezacím plotru.
shlédnuto: 11608x,
komentářů: 3

Vánoce - ozdoby potřetí
Vánoce - ozdoby potřetí
Třetí variace na vyšívané vánoční ozdoby
shlédnuto: 4203x,
komentářů: 2

Vánoce - filcové ozdoby pro lenochy
Vánoce - filcové ozdoby pro lenochy
zrychlená varianta jak udělat filcové vločky
shlédnuto: 4345x,
komentářů: 2

Vánoční filcové ozdoby
Vánoční filcové ozdoby
Rychlé vánoční ozdoby z filcu
shlédnuto: 6680x,
komentářů: 10


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.