VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Zatkávání - první pokusy

Zatkávání - tzn. vpichování měkkých materiálů do látky pro mě bylo léta technikou, která jsem měla pocit, že je příliš složitá a navíc se dá dělat jenom na Bernině. To se přiznám, že mě vždycky odrazovalo od toho, vyzkoušet ji.

Teď ale firma Merrylock přišla s novinkou - Zatkávací stroj Merrylock SP 1100. Stojí jenom 5500,- (to je téměř totéž, co zatkávací nástavec k Bernině) a díky němu věřím, že se řady zatkávaček výrazně rozšíří :)

Je úplně jedno, co máte doma za stroj, můžete k němu přidat speciální stroj jenom na zatkávání.

Zatkávání - první pokusy

Kouzelné je, že stačí vzít staré rifle, měkkou plsť nebo filc, nůžky a za chvíli máte kabelku. Nemusíte se toho vůbec bát - u nás se do zatkávání pustily děti (mají 7 a 9 let). Je to jednodušší než šití a navíc tím člověk získá krásnou průpravu na volné quiltování!

Zatkávat můžete měkké plsti, stínuje se to potom česanou vlnou - Merinem, krásně se dá využít klubko obyčejné vlny (lepší je nějaká chlupatější, třeba i melírovaná nebo nopková).

Merrylock SP 1100:

Tak to je ona - moje nová zatkávací mašinka. Má 5 vpichovacích jehel - nebo teda spíš by se dalo říct bodců, protože ty jehly nemají ouško na nit a nit se tady vůbec nepoužívá. Stoleček je sundávací, stroj má volné rameno, takže se dají zdobit i nohavice nebo rukávy. Dole místo chapače má stroj šuplíček na binec, který při tom zatkávání - nebo dalo by se říct zapichování - vzniká. Nafotila jsem vám to i s chlupama, které v tom šuplíčku jsou po zatkávání.

Tak to je ona - moje nová zatkávací mašinka. Stoleček je sundávací, stroj má volné rameno, takže se dají zdobit i nohavice nebo rukávy. Dole místo chapače má stroj šuplíček na binec, který při tom zatkávání - nebo dalo by se říct zapichování - vzniká. Nafotila jsem vám to i s chlupama, které v tom šuplíčku jsou po zatkávání.

Jehly jsou zepředu překryté průhledným krytem, který slouží vlastně i jako patka. Pomocí šroubku se dají nastavit tři úrovně výšky toho plastového krytu podle toho, jak vysoký materiál máte. Zepředu stolečku je umístěný praktický šuplíček, který obsahuje příslušenství stroje
- velký šroubovák na zdvíhání a sundávání plastového krytu
- malý černý šroubováček na vyměňování jehel
- náhradní jehly
- štěteček na čištění

Jehly jsou zepředu překryté průhledným krytem, který slouží vlastně i jako patka Má 5 vpichovacích jehel - nebo teda spíš by se dalo říct špendlíků, protože ty jehly nemají ouško na nit a nit se tady vůbec nepoužívá. Zepředu stolečku je umístěný praktický šuplíček, který obsahuje příslušenství stroje

Zatkávání:

Dneska začneme taškou za 1,5 hodiny :) Fakt jsme ji měli takhle brzo i s páráním. Potřebujete nohavici ze starých riflí - ideálně pánských, jsou širší. A pak už jenom plsť, nůžky a dobrou náladu.
Z plsti si vystříhejte tvary. Motýlky si sama navrhovala a stříhala naše Janička. Rozhodněte se, jak je na budoucí tašku umístíte. Jenom pozor, abyste si nechali dost místa nahoře i dole - budeme tam potřebovat prostor pro zahýbání asi 3 cm na každé straně.
Když máte umístění motýlků vymyšlené, můžete si ho buď zapamatovat (vyfotit) nebo našpendlit. Zatkávat totiž budeme postupně.

Když máte umístění motýlků vymyšlené, můžete si ho buď zapamatovat (vyfotit) nebo našpendlit Zatkávat  budeme postupně po vrstvách

Doporučuju nechat si na látce jenom jeden motiv, který budete zatkávat a zbytek si sundat. Přidáte je později. Na fotce už vidíte prvního zatkaného motýla - filc je v podstatě jehlami propíchaný skrz látku až do rubu a tím na látce drží. Ostatní motýlci teprve čekají.

Šedý motýl už je zatkaný, další dva čekají Doporučuju nechat si na látce jenom jeden motiv, který budete zatkávat a zbytek si sundat.

Další na řadě je bílý motýlek. Můžete vidět, jak ho během chviličky spojíme s látkou. Zatkávali jsme s využitím volného ramene a vidíte, že u nás opravdu zatkávají děti :)

filc je v podstatě jehlami propíchaný skrz látku až do rubu a tím na látce drží Můžete vidět, jak ho během chviličky spojíme s látkou. Zatkávali jsme s využitím volného ramene Zatkávat můžou i děti

Když máte zatkanou první vrstvu, můžete pokračovat dál a vrstvit barvičky na sebe. Stínovat se dá ještě líp i česanou vlnou, ale tu máme teprve objednanou, takže si zatím musíme vystačit s filcem.

Když máte zatkanou první vrstvu, můžete pokračovat dál a vrstvit barvičky na sebe. Stínovat se dá ještě líp i česanou vlnou, ale tu máme teprve objednanou, takže si zatím musíme vystačit s filcem.

Během několika málo minut máte zatkané všechny vrstvy a motýlci jsou hotoví.

Během několika málo minut máte zatkané všechny vrstvy a motýlci jsou hotoví. Během několika málo minut máte zatkané všechny vrstvy a motýlci jsou hotoví. Během několika málo minut máte zatkané všechny vrstvy a motýlci jsou hotoví. Zatkávali jsme s využitím volného ramene

Takhle potom vypadá látka z rubu. Filc nebo vlna se propíchá skrz a v rubu takto vylézá. První fotka je uprostřed tvoření, další jsou pak už na konci zatkávání.

Takhle potom vypadá látka z rubu. Takhle potom vypadá látka z rubu.

Došití taštičky:

Taštička je schválně došitá tak, aby byla co nejjednodušší a zvládly ji vlastně i děti. Došívali jsme na šicím stroji Brother NV 100. Máte ozdobenou ustřiženou nohavici. Otočte ji do rubu a dole u nezačištěného okraje sešijte a obentlujte.

Otočte látku do rubu a dole u nezačištěného okraje sešijte a obentlujte. Otočte látku do rubu a dole u nezačištěného okraje sešijte a obentlujte.

Odšijte dole rožky. Dolní rožky si složte a odšijte asi 3,5 cm od kraje. Tento krok je nepovinný, ale taštička s ním líp drží tvar.

Odšijte dole rožky. Odšijte dole rožky. Odšijte dole rožky.

Dno s odšitím rožků je plastičtější.

Taštička pak líp drží tvar Odšité rožky

Zapínání je na magnet. Je tedy třeba vyřešit jak tam ten magnet upevnit, aby nebyl zvenku vidět. Magnet na střed tašky upevněte úplně nahoru a jakoby do lícu. Potom otočte horní 3 cm tašky dovnitř do rubu a přišijte. Tím se schová jak magnet, tak malinko ochozený spodní lem nohavice.

Zapínání je na magnet. Když nasadíte magnety, otočte horní část asi 3 cm dovnitř a přišijte

Na boky tašky přišijte poutka s karabinkou. Potom zbývá už jen najít nebo ušít nějaký popruh.

Došívali jsme na šicím stroji Brother NV 100 Přišijte na boky poutka Hotová taštička. Zbývá ušít popruh. Hotová taštička. Zbývá ušít popruh.

A slečna může do světa :)

A slečna může do světa :) Zatkávání - návod Zatkávání - návod

Krásný den

Lenka

PS: děti se mi tu mlátí, kterej bude zatkávat dřív. Tak jestli mě k mašince ti dva pustí, tak příští týden pokračování mých pokusů :)

Musím moc poděkovat Janě - Jamale za rady, tipy a vůbec její cenné podněty, protože ona je v zatkávání výrazně dál než já a moc mi s tím pomohlaVaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Aplikace na řezacím plotru
Aplikace na řezacím plotru
podrobný fotonávod k článku v časopise Švadlenka
shlédnuto: 4408x,
komentářů: 2

Varianty softwaru Era Stitch
Varianty softwaru Era Stitch
Vybíráte vyšívací program?
shlédnuto: 4794x,
komentářů: 1

Kosmetická taštička
Kosmetická taštička
Kosmetické taštičky jsou v létě potřeba asi nejvíc, protože jeden každou chvíli jezdí k babičce, na dovču, pod stan, ... :)
shlédnuto: 8630x,
komentářů: 6

Recenze Janome MC 8200
Recenze Janome MC 8200
Víme, co prodáváme!
shlédnuto: 7584x,
komentářů: 6


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.