VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Nažehlování na trička - smajlíci

Léto je v plném proudu a my vám dnes ukážeme, jak si ozdobit trička. Přichystali jsme si pro Vás návod na zažehlování letních veselých smajlíků na trička. Doufáme, že se Vám bude líbit a přibarví Vám úsměv na tvář (a když už ne na tvář, tak aspoň na tričko :))

Nažehlování na trička

TIP: Tričko se jménem bude perfektní třeba pro první dny na táboře :)

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Smajlík - holka
Vyřezávací šablona - Smajlík - kluk

Postup:

Na tvorbu nažehlovaček potřebujete nažehlovací fólii a řezací plotr. Nažehlovačky s přehledem zvládnou všechny řezací plotry .

Řezací šablonu si stáhněte na USB flash disk a ten pak vložte do plotru. POZOR, hlavně nezapomeňte šablonu v plotru zrcadlově převrátit. Je to opravdu důležité, protože jakmile budete smajlíka na triko nažehlovat, otočíte fólii na textil obráceně.

Příprava šablony

Pokud máte řezací plotr Brother, nažehlovací fólii pořádně přilepte hladkou stranou (matná strana fólie bude tedy nahoře) na originální podložku Brother, na které doporučujeme mít přilepenou středně lepící mezipodložku NSS 20, je to vcelku jednoduchý vzor na který mezipodložka NSS20 určitě stačí. Pokud máte hodně drobné vzory, bude lepší mezipodložka NSS 30.
Podložku s přilepenou nažehlovací fólií vložte do plotru a naskenujte. Díky tomu přesně uvidíte, kde máte nažehlovací fólii a budete vzor moci přesně umístit. Na řezání fólie jsme zvolii hloubku nože 1 a přítlak 0 nebo -1. Plotr musí proříznout pouze horní vrstvu, spodní vrstva zůstane vcelku a slouží jako vrstva přenosová. Výška nože se může lehce lišit podle stáří a opotřebovanosti nože.

Naskenování podložky Ukázka řezu ve fólii Řezání smajlíka

Plotr do nažehlovací fólie vyřízl vzor. Opakujeme, že musí být vyříznutý zrcadlově obráceně. Za chvíli uvidíte proč :) Nyní je třeba na neproříznutém podkladu fólie nechat jenom barvu v místech, kde má vzor být barevný a všechny přebytečné kousíčky barvy z podkladu sloupnout. Dobré je dělat to skalpelem nebo kovovým hákem, který se prodává k plotru.

Vyřezaný smajlík ve fólii Odstraňování přebytečné fólie Správně připravená šablona pro zažehlování

Jakmile máte vzor nachystaný, můžete přejít k zažehlování. Nažehlovací fólie je lehce lepivá, takže si ji krásně nastavíte přesně na místo, kde budete potřebovat a nažehlovačka tam bude držet i když budete tričko obracet do rubu.

Smajlík umístěný na triku

K zažehlování jsme použili náš nový termolis Rea. Často se nás klienti ptají, jestli je termolis nutný nebo jestli stačí žehlička. Bohužel u žehličky nelze zaručit přesnou teplotu, tlak nebo délku lisování, což naopak u termolisu jde bez problémů. Máme klienty, kteří se naučili nažehlovat i žehličkou tak, aby fólie na tričkách opravdu dobře držely, ale je to potřeba opravdu natrénovat, zatímco u termolisu máte výsledek zaručený a můžete ho využít nejen na nažehlování fólií, ale také na výztuhy do kabelek a podobně. Vhodné nastavení nažehlovaček z našeho eshopu pro termolis je 155 - 165°C a 17-20s. Každá nažehlovací fólie má svoje údaje uvedeny na kartě výrobku.

Příprava k zažehlování termolisem zažehlování
Vše hotovo, povedený smajlík :) Zažehlování druhého smajlíka Výsledná práce :)

Nyní už máte smajlíka zažehleného a tričko můžete s úsměvem nosit :)

Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Ubrus s věnováním
Ubrus s věnováním
Ubrus s růžemi, na kterém je vyšité i věnování pro babičku :) Rozsviťte si stůl květinovým ubrusem.
shlédnuto: 2145x,
komentářů: 1

Dlouhé šaty šité podle tílka
Dlouhé šaty šité podle tílka
Chcete si udělat jednoduché, rychlé a pohodlné šaty? S tímto návodem to pro Vás bude hračka! :)
shlédnuto: 5331x,
komentářů: 0

Vyšívání na rifle
Vyšívání na rifle
Bohatě vyšité oblečení je letos v módě. Nebojte se zrenovovat starší rifle a udělat z nich výstavní kousek.
shlédnuto: 5982x,
komentářů: 5

Zatkávání, háčkování, recyklace
Zatkávání, háčkování, recyklace
... tedy ne v tomto pořadí :) Další úžasný projekt od JAMALY. Využijte staré rifle a mohér po babičce
shlédnuto: 2845x,
komentářů: 1


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.