VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoční ubrus - štola

Je začátek listopadu, a to je ideální čas na šití vánočních dekorací a vánočních dárků. Jedním z nich se může stát náš vánoční ubrus.

Vánoční ubrus - štola

Zvolili jsme barvy typické pro Vánoce a vánoční dekorace, ale ubrus bude vypadat dobře třeba i v podzimních barvách s vyšitým listím.

Použité výšivky

Ozdoba na stromeček 3
Zvoneček

Postup:

Tento patchworkový vánoční ubrus je nejprve sešitý a pak doplněný výšivkami.
Na ušití potřebujete :
Bílá látka - 3 čtverce o rozměrech 11,5x11,5cm
Červená látka: pruhy o šířce 6,5 cm
Zelená látka - 3 čtverce o rozměru 17,5 cm rozpůlené po úhlopříčce
Pozn.: Všechny rozměry jsou počítané na 1/4 palcovou patchworkovou patku.
Tak, jak to máme nastříhané my vychází jeden Y šev uprostřed. Takže si to raděj nakreslete líp :)

Tento patchworkový vánoční ubrus je nejprve sešitý a pak doplněný výšivkami Tak, jak to máme nastříhané my vychází jeden Y šev uprostřed. Takže si to raděj nakreslete líp

Vyšívali jsme tentokrát až na sešitý top ubrusu. Výšivky jsou umístěné ve čtverci na koso, takže se líp pozicuje výšivka na hotový kosočtverec než stříhat kosočtverec a trefovat se pak při sešití.
Průhlednou folii, která je u vyšívacích rámečků, často používáme i bez rámečku na to, abychom si vyznačili střed čtverce (máme tam u Brother rámečků díru pro tužku - teď si z hlavy nejsem jistá, jestli to mají i jiné značky).

Průhlednou folii, která je u vyšívacích rámečků, často používáme i bez rámečku na to, abychom si vyznačili střed čtverce Vyšívali jsme tentokrát až na sešitý top ubrusu. Výšivky jsou umístěné ve čtverci na koso, takže se líp pozicuje výšivka na hotový kosočtverec

Látku do rámečku upněte nakoso, tak, jak to vidíte na fotografii. Výšivku ve stroji napozicujte na vyznačený střed.

Látku do rámečku  upněte nakoso Výšivku ve stroji  napozicujte na vyznačený střed. Výšivku ve stroji  napozicujte na vyznačený střed.

Tady vidíte ušitý ubrus hned po vyšití. Je potřeba ho vyžehlit a oříznout přebytečnou zelenou látku, kterou jsme stříhali raděj větší, hlavně aby nechyběla (co kdyby to bylo špatně spočítané ;) Výšivky jsme měli podložené dvojitým trhacím papírem, který teď už můžeme odtrhnout.

Tady vidíte ušitý ubrus hned po vyšití. Je potřeba ho vyžehlit Je potřeba  oříznout přebytečnou zelenou látku, Výšivky jsme měli podložené dvojitým trhacím papírem, který teď už můžeme odtrhnout.

Ubrus je připravený na dokončení. Zadní strana je ze zelené látky, kterou střihněte podle topu a je celý ještě podložený výztuhou. Tu si zvolte podle sebe - nemusí tam být žádná, my jsme dali netkanou textilii Novofix, můžete dát třeba i tenký vatelín.

Ubrus je připravený na dokončení. Zadní strana je ze zelené látky, kterou střihněte podle top Jako výztuhu jsme zvolili Novofix, můžete dát i tenký vatelín.

Vrstvy naskládejte na sebe, sešijte a nechte otvor na protočení.

Vrstvy naskládejte na sebe, sešijte Nechte otvor na převrácení

Ubrus protočte do lícu, vyžehlete, zašijte díru po protočení a prošijte ve švech, aby se zpevnil.

Ubrus protočte do lícu vyžehlete, zašijte díru po protočení a prošijte ve švech Patchworkový ubrus

Je hotovo.

Vánoční štola Vánoční ubrus - štola Výšivka zvonečku Vánoční motiv

Krásný den
Lenka

PS: jestli nebude pršet, tak ještě do konce týdne uděláme fotoreportáž "Jak jsme lepili výlohu s řezacím plotrem" :)Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Redwork - Káva nebo čaj? Obaly na dárek.
Redwork - Káva nebo čaj? Obaly na dárek.
Dárková taška na kávu (vejde se i nějaká sladkost) a thé portmonka.
shlédnuto: 7312x,
komentářů: 5

Řezací plotr - imitace pískování skla
Řezací plotr - imitace pískování skla
S pomocí řezacího plotru si můžete ozdobit třeba láhev s vínem logem vaší firmy.
shlédnuto: 7642x,
komentářů: 4

Podkafíčka s šicím kružítkem
Podkafíčka s šicím kružítkem
Taky byste rádi měli krásně kulatá podkafíčka a neradi se trápíte s šikmým proužkem? Ukážeme vám jak na to i bez vyšívacího stroje.
shlédnuto: 9525x,
komentářů: 10

Řezací plotr
Řezací plotr
novinka na trhu, která vám umožní vyřezávat papír, nažehlovací nebo lepicí fólie, látku nebo šablony na hot-fix
shlédnuto: 13671x,
komentářů: 6


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.