VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Redwork - Káva nebo čaj? Obaly na dárek.

Tenhle seriál redworkových výšivek mi opravdu nalévá krev do žil. Neumím popsat, jak úžasný je to pocit, když vidím, že jsem součástí něčeho tak úžasného, jako tyhle projekty, které vznikají úžasnou spoluprací.

A aby toho nebylo málo, tak stačí, abych dala článek o kružítkách a Jana začne dělat překrásné taštičky kružítkem! To je opravdu doping :)

Redwork - Káva nebo čaj? Obaly na dárek.

Kdyby tu náhodou někdo z vás byl poprvé, tak zopakuju, že autorkou obrázků je Hanka Zatloukalová, výšivky jsem v počítači dělala já a projekty vymýšlí, šije, fotí a píše Jamala.
Tyhle výšivky a nápady nejsou určeny pro komerční použití.

Použité výšivky

Servírka
Vysoká servírka

Obal na kávu - darujte kávu jinak.

Vyšívala jsem obrázek 69 x 179,4 mm velký. Ustřihla sem si díly s rozměry podle obrázku. Jsou i s přídavky na švy: kolem obrázku počítám 0,75 cm a na boční a spodní šev 1 cm.

Ustřihla sem si díly s rozměry podle obrázku.

Díly jsem sešila a základ jsem podložila bavlněným vatelínem 250 g a plátnem. Prošívala jsem kolem obrázku asi 0,75 cm. Barevné části tašky jsem volně proquiltovala.

Díly jsem sešila a základ jsem podložila bavlněným vatelínem 250 g a plátnem.

Horní díl jsem zarovnala a podle něj jsem si ustřihla podšívku zmenšenou asi o 1cm (zmenšení vnitřní části o tloušťku výstuhy).

Horní díl jsem zarovnala a podle něj jsem si ustřihla podšívku zmenšenou asi o 1cm

Sešila jsem kratší strany a pak šev v dolní části tašky. Obrázek bude uprostřed a podélný šev vychází do zadního rohu tašky. Ze švů jsem vystříhala přebytečný vatelín a švy rozžehlila.

Sešila jsem kratší strany a pak šev v dolní části tašky.

Na základu i na podšívce jsem odšila rohy je celkem 9 cm (4,5 cm na každou stranu). Kontrolovala jsem si jak vychází obrázek a odšití rohů jsem si případně trošku upravila. Přebytečnou látku jsem ustřihla. Podšívkový díl jsem vložila do tašky a v rozích jsem švy podšívky a hlavní části spojila.

Na základu i na podšívce jsem odšila rohy je celkem 9 cm

Horní stranu tašky jsem začistila pruhem 5 cm širokým - lemování najdete v receptech. Našila knoflíky a na ně navázala drhaná ucha.

Horní stranu tašky jsem začistila pruhem 5 cm širokým

Thé portmonka

Vyšila jsem obrázek do rámečku 10 x 10 cm. Kolem obrázku jsem ušila rámeček 11 cm vysoký a 10,5 na šířku. Základní látku jsem upravila do velikosti 27,5 x 15 cm. Od rámečku je na horní, dolní a levé straně vzdálenost 2 cm. Stejně veliký díl jsem ustřihla ze základové látky a ronaru. Oba látkové díly jsem podžehlila tenkým vlizelínem.

Vyšila jsem obrázek do rámečku 10 x 10 cm.

Na kapsy jsem si ustřihla 2 díly 28,5 x 10 cm a 1 díl 28,5 x 11 cm., které jsem přeložila na polovinu. U horního okraje je zažehlený tenký vlizelín široký 1 cm. Užší díly jsem oentlovala, spodní není třeba entlovat, bude zašitý v lemování.

Na kapsy jsem si ustřihla 2 díly 28,5 x 10 cm a 1 díl 28,5 x 11 cm., které jsem přeložila na polovinu.

Na ronar jsem položila látku na vnitřní stranu rubem na ronar. Díly jsem naskládala podle obrázku a kapsy v dolní části našila na základ.

Díly jsem naskládala podle obrázku a kapsy v dolní části našila na základ.

Takto vypadá vnitřní část portmonky. Horní kapsa začíná 4 cm od horního okraje. Dolní lícuje s hranou a třetí jsem našila mezi ně. Pak jsem je prošila svisle podle obrázku, uprostřed ozdobným stehem 0,5 cm širokým. Počítám s lemováním 1 cm širokým.

Takto vypadá vnitřní část portmonky.

Poutko je vytvořené z pruhu 20 x 5 cm. Pro knoflík je potřeba udělat zarážku úzkým hustým entlem. Celou portmonku jsem lemovala proužkem širokým asi 4,5 cm - výsledná šířka lemování je 1 cm. Postup lemování viz. recepty.

Poutko je vytvořené z pruhu 20 x 5 cm. Pro knoflík je potřeba udělat zarážku úzkým hustým entlem.

A takhle vypadá hotová.

Thé portmonka Thé portmonka Thé portmonka

Dárková taška na kávu (vejde se i nějaká sladkost) a thé portmonka.

Dárková taška na kávu (vejde se i nějaká sladkost) a thé portmonka.

Pro inspiraci:

Alžírská káva Alžírská káva


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Vaše fotografie k projektuDalší nápady, návody, projekty:

Řezací plotr - imitace pískování skla
Řezací plotr - imitace pískování skla
S pomocí řezacího plotru si můžete ozdobit třeba láhev s vínem logem vaší firmy.
shlédnuto: 7642x,
komentářů: 4

Podkafíčka s šicím kružítkem
Podkafíčka s šicím kružítkem
Taky byste rádi měli krásně kulatá podkafíčka a neradi se trápíte s šikmým proužkem? Ukážeme vám jak na to i bez vyšívacího stroje.
shlédnuto: 9525x,
komentářů: 10

Řezací plotr
Řezací plotr
novinka na trhu, která vám umožní vyřezávat papír, nažehlovací nebo lepicí fólie, látku nebo šablony na hot-fix
shlédnuto: 13671x,
komentářů: 6

Podzimní aplikace
Podzimní aplikace
Podzim už je v plném proudu, listí se barví - pojďme si ušít podzimní dekoraci i do kuchyně na stůl.
shlédnuto: 6537x,
komentářů: 8


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.