VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Velikonoční zápichy z filcu

Přes okna k nám pomalu dopadají první sluneční paprsky a to neznačí nic jiného než to, že se konečně blíží jaro! Po krutých mrazech si to teploučko už zasloužíme, nemyslíte? A s jarem samozřejmě přichází i Velikonoce, na které si musíte pěkně ozdobit Váš byt či dům a vnést do něj teplejší barvy! Proto jsme si pro Vás nachystali návod na krásné zápichy do květin, které Vám rozjasní den i Vaše obydlí. :)

Velikonoční zápichy z filcu

Na tomto projektu Vám ukážeme, jak se pracuje s filcem a že to není žádná věda! Chce to jen nebát se a vyzkoušet si to. Z filcu je určitě lepší vyřezávat jednodušší tvary a určitě ne úplně drobné tvary, protože filc je měkký a třepivý. Záleží ale také na druhu filcu, který použijete.

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Zajíček - zápich
Vyřezávací šablona - Tulipán - zápich
Vyřezávací šablona - Květina - zápich

Postup:

Tento podrobný návod je vytvořen pro řezací plotry Brother ScanNCut, které mají vestavěný scanner.

Na tento projekt budete potřebovat různé barvy filcu, materiál na podložení filcu - my používáme podkladový trhací materiál, který je na tuto práci ideální a není drahý, lepidlo ve spreji, nůžky, špejle, obyčejné lepidlo a mašličku nebo nějaký provázek na dozdobení.

Připravte si materiál

Nejprve si nastříhejte materiál na podložení filcu - filc musí být podložený po celé ploše, aby se vám vlákna z něj nepřilepila na podložku, proto si papír ustřihněte i s menším přesahem. Poté si nachystejte dočasné lepidlo ve spreji a obě části, které k sobě chcete slepit z jedné strany pořádně nastříkejte tzn. i filc i trhací papír a pak je slepte dohromady.

Nastříhejte si podkladový trhací materiál Nachystejte si lepidlo ve spreji Nastříkejte obě části Nastříkejte obě části

Jakmile máte všechny barvy filcu podložené, můžete přejít k vyřezávání. Podložený filc nalepte na nízko lepící mezipodložku NSS 10 , musíte použít nejméně lepivou mezipodložku, protože filc je podložen papírem, na který je mezipodložka NSS 10 určena. Šablony k vyřezávání si přeneste do plotru na USB flash disku a můžete spustit vyřezávání. My máme poměrně měkký a foremný filc, takže naše nastavení pro řezání bylo: přítlak - 2, hloubka nože - 9. V plotru máme ostrý nůž, takže pokud Vám dané nastavení filc nevyřeže, tak se ničeho nebojte a přidejte na hloubce, pokud ani to nepomůže, je možné filc proříznout na dvakrát, ať máte jistotu (tzn. filc dát řezat jednou a po dokončení řezání spustit znovu).

Podlepený filc Řezání filcu Vyřezávání zajíčků Vyřezávání zajíčků
Vyřezávání zajíčků

Před zahájením řezání můžete samozřejmě i vyzkoušet test na materiálu, zda máte nůž správně nastaven. Akorát doporučuji dát čtvereček nebo jakýkoliv jiný malý testovací objekt dále od kraje, protože kraj filcu nemusíte mít tak dobře zafixovaný k podkladu dočasným lepidlem a materiál může mírně "ujet".

Test materiálu

Postupně tedy vyřežte všechny části zajíčka (či vámi vybraného zápichu). Ocásek od zajíčka jsem se rozhodla vystřihnout nůžkami, protože se jedná o celkem malý tvar a přišlo mi zbytečné ho podkládat. Můžete se samozřejmě rozhodnout sami, zda si ocásek vystřihnete nebo si ho necháte vyřezat na plotru, aby byl přesně kulatý.

Vyřezaní zajíčci Vyřezávání vajíček Vyřezaní zajíčci s vajíčky Stříhání ocásků

Nyní už máte všechny šablonky vyřezané, takže se můžete pustit do tvoření zápichů. U zajíčka si nejdříve přilepte ocásek na jednu část a vajíčko na druhou část a poté na vnitřní strany zajíčka naneste lepidlo, vložte na střed špejli a zajíčka slepte. Takto to udělejte se všemi zápichy, které jste si vyřezali.

Hotoví zajíčci Všechny vyřezané šablony Tvoření zápichů Lepení zajíčků
Připevnění špejle Hotové zápichy

Zajíčka nakonec můžete ozdobit mašličkou či jiným provázkem.

Připevnění mašle Hotové zápichy

Tak a máte hotovo! Doufám, že se Vám návod líbil a udělal Vám radost. Zápichy jsem fotila v skalce na zahrádce a hned skalce dodaly ten jarní šmrnc! :)

Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :)
Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :) Nazdobeno a zapícháno :)

TIP: Na zápichy nemusíte použít pouze vzory připojené k návodu, z našich šablon si můžete vybrat jakékoliv jiné, které se na zápichy budou určitě také skvěle hodit.

NOVINKA: videonávod jak řezat filc:
Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Valentýnské přání - zkuste si embosování
Valentýnské přání - zkuste si embosování
Přemýšlíte o embosovací sadě a stále jste se nerozhodli? Mrkněte na náš návod na valentýnské přání a třeba vám pomůže v rozhodování! :)
shlédnuto: 4924x,
komentářů: 0

Šablony na zdobení kávy nebo dortů
Šablony na zdobení kávy nebo dortů
Vyřežte si šablony na zdobení kávy! Hned bude luxusní!
shlédnuto: 3593x,
komentářů: 0

Vánoční dekorace - visačky
Vánoční dekorace - visačky
Chcete mít originálně zabalené dárky? Vytvořte si visačky podle našeho návodu a určitě neuděláte chybu.
shlédnuto: 2934x,
komentářů: 0

Obal na svíčku IKEA
Obal na svíčku IKEA
Máte doma svíčku z IKEI a chcete si ji nějak pěkně ozdobit? Přečtěte si náš návod na krásné obaly na tyhle svíčky, určitě se vám budou hodit. :)
shlédnuto: 3527x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.