VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vyřezávané kraslice

Už aby bylo JARO :) Pojďme ho začít přivolávat s velikonočními projekty. Prvním ze série velikonočních inspirací je vajíčko - kraslice. Je jen na vás, z jakého materiálu ho vyřežete - dobře poslouží tvrdší papír, my jsme řezali z moosgummi.

Vyřezávané kraslice

Pokud nemáte čas na složité techniky zdobení velikonočních kraslic, ale rádi byste si na větvičku přece jenom něco pověsili, vyzkoušejte tuhle naši rychlovku z řezacího plotru.

Použité vyřezávací šablony

Vyřezávací šablona - Kraslice 1
Vyřezávací šablona - Kraslice 2

Postup:

1. Připravte materiál

Jako materiál jsme zvolili barevnou pěnovku neboli moosgummi o tloušťce 2 mm.

Pozn.: Z tohoto materiálu lze tvořit pouze na řezacích plotrech Brother ScanNCut, které zvládnou řezání do tloušťky 2 mm. Při nákupu materiálu se ujistěte, že nepřesahuje tento rozměr, jinak by si s ním plotr opravdu nedokázal poradit.

Moosgummi přilepte na vysoce lepící mezipodložku - buď Brother mezipodložku na látky nebo Vysoce lepící mezipodložku NSS 30 a příslušným tlačítkem ji vložte do plotru.

Moosgummi nalepte na extrémně lepící mezipodložku.

Otevřete si v plotru řezací šablonu. V našem případě jsme využili zbytky pěnovky z předchozích projektů. Pokud také chcete využít zbytky, můžete je nalepit na podložku všechny najednou a naskenovat, tak hned vidíte, kde se barevné bloky na podložce nachází a můžete vyřezávací šablonu zvětšit nebo zmenšit a umístit přesně na zbytek materiálu.

Pozn.: toto můžete udělat pouze pokud máte všechny kousky stejně silné - ve stejné gramáži. Tzn. nastavení parametrů musí být pro všechny dílky stejné.

Pomocí funkce Add (Přidat) přidejte další šablony a nastavte jejich velikost a umístění.

Naskenujte podložku a napolohujte šablony.

2. Nastavte správné parametry pro řezání

V nastavení řezacího plotru nastavte Pressure (Přítlak nože) na číslo 3. Pro řezání použijte standardní nůž. Materiál budete muset řezat sice několikrát, ale výsledkem budou dokonale hladké a přesné tvary. Pro první řez nastavte na stupnici nože hloubku na číslo 9 a na plotru stiskněte Cut (Řezat). Po vyřezání podložku z plotru nevysunujte.

Vyřežte. Pro první řez nastavte hloubku nože na 9.

Pro druhý řez zvyšte na noži hloubku na maximum (přetočte až za číselnou stupnici) a znovu spusťte řezání. Nůž už nemusí prořezávat celou tloušťku materiálu a má více síly na zbývající část. Řezání za hranicí stupnice sice výrobce nedoporučuje, ale pro moosgummi je to nutné a pokud neřežete tuto pěnovku ve velkém, tak to plotr ani podložku nepoškodí.

Po vyřezání zkuste, zda je pěnovka dobře prořezaná. Pokud ne, opakujte řez při maximální hloubce nože ještě potřetí.

Pro druhý řez hloubku nože přetočte až za číselnou stupnici. Hloubku nože přetočte až za číselnou stupnici. Opakujte řezání vícekrát dokud pěnovka nebude dobře prořezaná.

3. Naaranžujte velikonoční dekoraci

Odlepte vyřezané tvary z podložky a podložku očistěte. Provlékněte očky mašličku nebo provázek a zavěste na větvičky. A je hotovo!

Odlepte vyřezané tvary z podložky a podložku očistěte.

Krásné jaro
Lenka

Velikonoční dekorace kraslice Velikonoční dekorace kraslice


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Pořadač na patky k šicímu stroji
Pořadač na patky k šicímu stroji
Všude se válí spousta šicích patek, ale když zrovna potřebujete tu na skrytý zip, ne a ne ji najít? Ušijte si praktický a pěkný pořadač.
shlédnuto: 5288x,
komentářů: 8

Pompadůrka s výšivkou
Pompadůrka s výšivkou
Doplňky vlastní výroby se nikdy neomrzí. Vyzkoušejte naši jednoduchou kruhovou pompadůrku s výšivkou.
shlédnuto: 3225x,
komentářů: 0

Zvětšení vyšívací plochy pro Brother V3,V5,V7
Zvětšení vyšívací plochy pro Brother V3,V5,V7
Nově je na trhu sada pro rozšíření vyšívací plochy na 20x30 cm. Je vhodná pro stroje Brother V3, V5, V7
shlédnuto: 2158x,
komentářů: 7

Jak na svatební oznámení
Jak na svatební oznámení
Tvořte nádherná svatební oznámení jako profesionál.
shlédnuto: 3044x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.