VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Zažehlování na trička - termolis

K létu určitě neodmyslitelně patří grilovačky, akce u bazénu a všemožné oslavy. Jednu takovou oslavu pořádala i naše kolegyňka a potřebovala nějaká trička pro slečny co obsluhovaly, aby se neumazaly a co je důležitější, aby byly mezi ostatními snadno rozeznatelné :) Doufám, že Vás tímto návodem budeme také inspirovat :)

Zažehlování na trička - termolis

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Nažehlovačka obsluha

Na výrobu triček budete potřebovat řezací plotr a nažehlovací fólii.

Postup:

Do plotru si na USB flash disku vložte šablonu k vyřezání (šablonu si můžete stáhnout z našeho webu nebo si ji sami vytvořit :)).

Pokud máte plotr Brother ScanNCut, použijte modrou středně lepící mezipodložku NSS 20, na kterou nalepte nažehlovačku matným povrchem nahoru. Pokud máte plotr Silhouette, můžete nažehlovačku řezat i bez mezipodložky, protože se fólie skládá ze dvou vrstev a plotr prořízne pouze jednu vrstvu.

My jsme nažehlovačku řezali na plotru Brother ScanNCut2 CM 900 a jelikož byla nažehlovačka velká, museli jsme si v plotru změnit velikost podložky z 12 x 12 palců na 12 x 24 palců. Nyní už je velikost podložky správně nastavena.

Změna velikosti podložky Změna velikosti podložky Změna velikosti podložky

V plotru si načteme požadovanou šablonu.
POZOR: Jakmile budete mít šablonu v plotru načtenou nezapomeňte si ji zrcadlově překlopit. Při nažehlování se nažehlovačka otáčí lícem na textil, pokud byste nažehlovačku zrcadlově nepřeklopili, měli byste ji vyřízlou obráceně. Pokud máte nažehlovačku správně překlopenou, spusťte řezání. Na řezání fólie jsme zvolii hloubku nože 1 a přítlak 0 nebo -1. Plotr musí proříznout pouze horní vrstvu, spodní vrstva zůstane vcelku a slouží jako vrstva přenosová. Výška nože se může lehce lišit podle stáří a opotřebovanosti nože.

Skenování podložky Převrácení nápisu Převrácení nápisu Řezání nažehlovačky

Nažehlovačku máte vyřezanou a musíte se zbavit všech přebytečných kousků fólie, které nažehlit nechcete. Na odstranění přebytečných kousků fólie jsem použila skalpel, ale můžete použít i kovový hák, který se prodává k plotru.

Sloupávání přebytečné fólie Sloupávání přebytečné fólie Sloupávání přebytečné fólie

Nažehlovačku máte už připravenou a můžete přejít k zažehlování. Nažehlovačka lehce lepí, takže si ji můžete umístit na tričku tam, kde potřebujete

umístění nápisu umístění nápisu

K zažehlování jsme použili náš nový termolis Rea, který má celé nastavení v českém jazyce. Často se nás klienti ptají, jestli je termolis nutný nebo jestli stačí žehlička. Bohužel u žehličky nelze zaručit přesnou teplotu, tlak nebo délku lisování, což naopak u termolisu jde bez problémů, navíc náš nový termolis Rea je lehký a dobře skladný, takže Vám nezabere téměř žádné místo.
Vhodné nastavení nažehlovaček z našeho eshopu pro termolis je 155 - 165°C a 17-20s. Každá nažehlovací fólie má svoje údaje uvedeny na kartě výrobku.

zažehlování na termolisu zažehlování na termolisu
zažehlování na termolisu zažehlování na termolisu

Trička už jsou hotová a jsou opravdu nádherná, slečny v nich nešly přehlédnout a to splnilo účel! :) Doufám, že se Vám trička taky tak krásně povedla a určitě chceme vidět fotky Vašich krásných nápadů a výtvorů!

hotové tričko hotové tričko
Naše krásná obsluha v akci :) Naše krásná obsluha v akci :) Naše krásná obsluha v akci :) Naše krásná obsluha v akci :)
Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Krátké květinové šaty
Krátké květinové šaty
Konečně se udělalo hezky. Jestli máte dovolenou, pojďte si ještě spíchnout letní šaty.
shlédnuto: 2853x,
komentářů: 2

Nažehlování na trička - smajlíci
Nažehlování na trička - smajlíci
Nebojte se nažehlování na trička :) Připravili jsme pro vás podrobný návod.
shlédnuto: 4704x,
komentářů: 0

Ubrus s věnováním
Ubrus s věnováním
Ubrus s růžemi, na kterém je vyšité i věnování pro babičku :) Rozsviťte si stůl květinovým ubrusem.
shlédnuto: 2143x,
komentářů: 1

Dlouhé šaty šité podle tílka
Dlouhé šaty šité podle tílka
Chcete si udělat jednoduché, rychlé a pohodlné šaty? S tímto návodem to pro Vás bude hračka! :)
shlédnuto: 5330x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.