VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Krajkové vyšívané hvězdičky

Brzy už budou Vánoce a tak je třeba už teď myslet na vánoční ozdoby. Klasické skleněné baňky má téměř každý, ale vyšívané krajkové hvězdy jsou originální a jejich barvu můžete bez problémů sladit se zbytkem vánoční výzdoby.

Krajkové hvězdy

Tyto hvězdičky jsme vyšívali v pořadu Rady ptáka Loskutáka - podívejte se na video:


Dříve byla jejich výroba pracná, vyšívaly se ručně, nebo paličkovaly či háčkovaly. Dnes vám na takové ozdoby stačí vyšívací stroj a hravě je zvládnete!

Postup:

Hvězdy jsem vyšívala na kombinovaném šicím a vyšívacím stroji Brother M280D (lze je vyšívat také na vyšívacím stroji Brother M240ED), kde jsou uloženy v paměti stroje.

Na vyšívané hvězdy budete potřebovat vyšívací nitě (pokud budete chtít hvězdy vyšívat zlatou a stříbrnou nití, nezapomeňte na metalické jehly), silnou voděrozpustnou vyšívací fólii nebo rozpustný vliselín (Fólie musí být gramáž 80µ. POZOR: vyrábí a prodávají se i tenké folie nižších gramáží, které se používají na vyšívání ručníků a materiálů s vlasem, ale krajka na nich nejde šít ani ve více vrstvách folie.), misku s vodou a žehličku.

Ve stroji si najděte výšivku hvězdy (Tato výšivka - krajka je přímo navržena pro vyšívání na rozpustnou fólii, výšivka musí být hustější, aby se po rozpuštění fólie nerozpadla), do vyšívacího rámečku si upněte rozpustnou fólii a spusťte vyšívání.

Do rámečku si upněte rozpustnou fólii Ve stroji načtěte výšivku hvězdy Ve stroji načtěte výšivku hvězdy Hvězdu vyšijte

Každá hvězda je vyšita pouze jednou barvou, takže v průběhu vyšívání nemusíte horní nit měnit. Po vyšití hvězdy odpojte vyšívací rámeček, fólii z rámečku vytáhněte a hvězdu z fólie vytrhněte.

Hvězdu vyšijte Hvězdu vyšijte Vyšívání dokončeno Rámeček vytáhněte ze stroje
Hvězdu z fólie vytrhněte Rámeček vytáhněte ze stroje Hvězdu z fólie vytrhněte

Hotovou hvězdu namočte do misky s vodou a fólie se rozpustí. Následně ji nechte uschnout na topení a jakmile bude suchá, žehličkou ji vyrovnejte.

Namočte ji do připravené misky s vodou Namočte ji do připravené misky s vodou Namočte ji do připravené misky s vodou Hvězdy žehličkou vyrovnejte

Jednotlivé hvězdy zapojte do sebe a je hotovo. Hvězdiček si můžete vyrobit několik, podle toho, jak dlouhý chcete řetěz mít. Na hvězdy můžete přilepit mašličku a přidělat poutko pro zavěšení.

Jednotlivé vyrovnané hvězdy Hvězdy můžete zapojit do sebe Hvězdy můžete dozdobit mašličkou a poutkem Hotové hvězdy

PS: Hvězdy vypadají na stromečku opravdu kouzelně, posuďte sami. :)

Hotové hvězdy na stromečku Hotové hvězdy na stromečku Hotové hvězdy na stromečku Hotové hvězdy na stromečku


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Vánoční lucerna
Vánoční lucerna
Máme pro vás typ na první Vánoční výrobek - lucerničku se soby a hvězdičkami. Lucernička bude skvělým doplňkem do vaši domácnosti a můžete ji věnovat i jako dárek.
shlédnuto: 3245x,
komentářů: 2

Vánoční hvězda
Vánoční hvězda
Připravili jsme si pro vás návod na plastickou Vánoční hvězdu, kterých si můžete vyrobit tolik, kolik jen budete chtít!
shlédnuto: 1996x,
komentářů: 2

Vyřezávaný obal - na svíčku, vázu aneb co jsme řezali v televizi
Vyřezávaný obal - na svíčku, vázu aneb co jsme řezali v televizi
Ozdobte si svíčku - tentokrát nám s tím pomůže i Petr Rychlý v Loskutákovi
shlédnuto: 1784x,
komentářů: 0

Halloweenská lampa
Halloweenská lampa
Pojďte si s námi vytvořit světelnou Halloweenskou dekoraci, abyste si mohli vyzdobit dům a nemuseli si do obývacího pokoje stěhovat vyřezávanou dýni! :)
shlédnuto: 2242x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.