VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby
DOPORUČUJEME:
Overlock Brother 4234D
Overlock Brother 4234D
12 980,- Kčs DPH
Overlock Brother 3034DWT
Overlock Brother 3034DWT
9 990,- Kčs DPH

Letní sukně s rozparkem a řasením vepředu

Obohaťte svůj šatník na blížící se letní sezónu. Dnes jsme si pro vás připravili projekt na letní sukni. Aby to nebylo pořád "na jedno brdo", ukážeme vám, jak udělat řasení a rozparek vepředu!

Letní sukně s rozparkem a řasením vepředu

strih-sukne.jpg

Postup:

Na sukni si nachystejte nějaký strečový materiál, nejlépe pleteninu. Pak si nachystejte nůžky na textil, krejčovský metr, malý kousek nažehlovacího papíru a špendlíky. Potřebovat budete overlock. Šila jsem na overlocku Brother Airflow 3000, který je jako první overlock Brother navlékaný vzduchem a funguje skvěle! Dále si připravte i coverlock a šicí stroj.

Nachystejte si

Já mám sukni dlouhou 72 cm i s přídavkem na švy 2 cm. Jinak délku můžete zvolit libovolnou. Na pásek, který bude dvojitý (přední a zadní díl), si nachystejte látku šířky 15 cm. Šňůrky si střihněte uprostřed látky mezi předním a zadním dílem, velikost je popsaná níže.

Podle našeho náčrtu s mírami, který si můžete stáhnout ve formátu .jpg si sami vyrobíte střih. Můj střih je určen pro velikost M. Pro velikost L přidejte na bocích na každém dílu 1,5 cm, pro velikost XL přidejte cca 3 cm. Naopak pro velikost S uberte asi 1,5 cm.

Vyrobený střih rozložte na připravenou látku a vše pečlivě zkontrolujte. Střed zadního dílu je v přehybu látky, přední díl ne. Střih obkreslete a vystřihněte.

Stáhnout si můžete i náš střih ve formátu JPG Dle střihu si nastříhejte látku Dle střihu si nastříhejte látku Nachystejte si dva přední díly

Ze zbytků, co vám zůstaly, vystřihněte dva pásky – oba budou mít střed v přehybu látky, přední i zadní díl, budou mít šířku 15 cm, po složení na půl šířka 7,5 cm a délka 15,5 cm. O něco menší než pas na předním a zadním dílu.

Naměřte si pásek Naměřte si pásky

Dále si ještě nachystejte 2 pásky na šněrování. Šířka 2,5 cm a délka cca 65 cm.

Pásky ostřihněte

Nachystejte si přední díly (P a L), na kterých si naznačte v přídavku na šev tunýlek na šňůrku a dírku. Tu část, kde bude dírka, podlepte nažehlovacím trhacím materiálem, aby se lépe vyšívala. Podlepujete vždy na rubové straně, pokud je materiál hodně tenký, můžete podlepit klidně dvakrát.

V přídavku na šev si naznačte tunýlek na šňůrku, dírku V přídavku na šev si naznačte tunýlek na šňůrku Tu část, kde bude dírka, podlepte Tu část, kde bude dírka, podlepte trhacím materiálem

Na značce vyšijete menší dírku. Já vyšila kolečko na šicím stroji Brother NV1800.

Na značce vyšijete menší dírku Na značce vyšijete menší dírku Na značce vyšijete menší dírku Na značce vyšijete menší dírku
Na značce vyšijete menší dírku

Potom přední díly každý zvlášť obnitkujte na prostředních stranách např. overlockem Brother Airflow 3000. Teprve potom je sešijte na šicím stroji odshora až po vyšitou dírku. POZOR: sešívejte s přídavkem na šev asi 1,5 cm, budete ho potřebovat, aby se vám tam vešla šňůrka na řasení.

Potom přední díly obnitkujete na prostředních stranách sešijete po konec dírky

Sešijte nachystanou šňůrku po rubu a otočte.
TIP: pokud máte coverlock a zakladač na šití poutek, určitě bych použila coverlock - nebudete muset šňůrku protáčet.

Sešijte nachystanou šňůrku po rubu a otočte Sešijte nachystanou šňůrku po rubu a otočte

Nachystejte přední díl a šňůrku. Šev na předním dílu rozžehlete do stran. Přední švy prošijte asi 1 cm od švu tak, že vznikne tunýlek na šňůrku. Vždycky sešijete rozžehlený přídavek na šev a vlastní díl - vytvoří vám tunýlek. Potom šňůrku navlečte a na horní části sukně (v pase) v půlce přišijte, aby se šňůrka nevyvlékla.

Nachystejte přední díl a šňůrku Přední švy přešijte tak, že vznikne tunýlek Přední švy přešijte tak, že vznikne tunýlek Potom šňůrku navlečete a na horní části sukně (v pase) přišijte
Potom šňůrku navlečete a na horní části sukně (v pase) přišijte Potom šňůrku navlečete a na horní části sukně (v pase) přišijte

Šňůrku stáhněte a tím vznikne ozdobné řasení. Přední díl je tímto hotový, takže můžete na bocích sešít se zadním dílem, který jsme stříhali vcelku. Opět ideálně použijte overlock.

Šňůrku stáhněte a tím vznikne ozdobné řasení Šňůrku stáhněte a tím vznikne ozdobné řasení

Nachystejte si pásek do pasu, našpendlete a sešijte na overlocku boční švy. Přeložte tak, že budou švy v rubu.

Našpendlete a sešijte na overlocku boční švy Našpendlete a sešijte na overlocku boční švy Našpendlete a sešijte na overlocku boční švy Přeložte tak, že budou švy v rubu
Přeložte tak, že budou švy v rubu

Pásek našpendlete k sukni do pasu. Boční švy sukně na boční švy na pásku. Pásek je o něco menší, takže sukni do pásku stejnoměrně navolněte - nejlepší je pásek si napnout a našpendlit. Na overlocku našijte. Pas máte zapravený.

Pásek našpendlete k sukni do pasu Pásek je o něco menší, takže sukni do pásku stejnoměrně na volníme A na overlocku našijte A na overlocku našijte
A na overlocku našijte A na overlocku našijte A na overlocku našijte

Na spodní části sukně si naznačte 2 cm na zahnutí, je to lepší při prošívání coverlockem, můžete k tomu použít coverlock Merrylock 4055 tak jako já. Konce nití se musí vždy zapošít ručně, proto nechejte delší konce. Ty si nevlečte do jehly na ruční šití a prošijte do rubu. V rubu se zapošije. A sukně je hotová.

Na spodní části sukně si naznačte 2 cm na zahnutí Krásná sukně na léto je hotová Krásná sukně na léto je hotová

Sukně je krásně pružná a prodyšná díky rozparku, a pokud si k ní uděláte i tílko nebo crop top, tak tuto kombinaci můžete vytáhnout na letní festival nebo na dovolenou.

Krásná sukně na léto je hotová A sukně je hotová A sukně je hotová A sukně je hotová
A sukně je hotová


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Dětské kalhoty s kapsičkou
Dětské kalhoty s kapsičkou
Šijete rádi vašim nejmenším? Dnes pro vás máme kalhoty s kapsičkou - jestli vaše děti mají rády krtečka, budou z nich určitě nadšené.
shlédnuto: 71x,
komentářů: 0

Zavinovačka pro miminko
Zavinovačka pro miminko
Zavinovačky jsou vděčné - miminka jsou krásně měkoučce zabalená a dobře se jim spí. Naši zavinovačku můžete ušít pro svoje miminko nebo pro panenky do kočárku. Ukážeme vám, jak na to a na nazdobení použijeme něžnou aplikaci ovečky.
shlédnuto: 68x,
komentářů: 0

Jarní nebo podzimní vesta s kapucí
Jarní nebo podzimní vesta s kapucí
Ve dnešním projektu si ušijeme jarní nebo podzimní vestu, designový kousek, který přitom vůbec není složitý na ušití a kamarádky se Vás budou ptát, kde jste tak úžasnou vestu koupila. V tom je to kouzlo, vyrobíte si ji sama!
shlédnuto: 288x,
komentářů: 0

Taška s jezevčíkem
Taška s jezevčíkem
Máte doma jezevčíka? Tak to budete nadšení z dnešního projektu, vyšijeme si totiž jezevčíka na tašku. Taška je na ušití jednoduchá a výšivka je jako aplikace, kterou můžete použít třeba i na polštářek nebo na tričko! Tak pojďme na to!
shlédnuto: 231x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.