VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Náušnice z korku

Dnes si vyrobíme náušnice, a to celkem neobvyklé náušnice, budou totiž z korku. Ten je opravdu atraktivním materiálem na léto. Plotr korek krásně řeže a vy pak náušnice můžete nabarvit, pokreslit nebo nějak jinak ozdobit :) Návod je jednoduchý a náušnice budete mít okouzlující! Nikdo nepozná, že jste si je vyrobili sami. Jdeme na to!

Náušnice z korku

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Náušnice

Postup:

Na výrobu náušnic z korku si nachystejte řezací plotr, kovovou špachtli a hák, komponenty pro náušnice, na ozdobení fixy či barvy, já jsem navíc použila zlaté plátky (jsou to tenké kovové plátky pro tvorbu dekorací - do vyhledavače zadejte *zlaté plátky*) a korkovou podložku či hrubý korkový papír (musí být maximálně 3 mm vysoký).

Nachystejte si

Jako první si nachystejte podložku s modrou středně lepící mezipodložkou NSS 20 a na ni přilepte korek. Pokud vám na ní korek špatně drží, použijte mezipodložku s vyšší lepivostí - růžovou silně lepící mezipodložku NSS 30. V plotru si otevřete šablonu náušnic a vyberte si náušnice, které budete chtít řezat, zbylé šablony odstraňte. Rozmístěte si šablony jednotlivých vzorů tak, aby se vlezly do korku, pro jistotu si můžete podklad naskenovat. Nastavte řez plotru, korek je hutný materiál, proto použijte vyšší hodnotu přítlaku (Cut Pressure). Na řezání korku použijte černý automatický nůž.

Korek si nalepte na modrou mezipodložku Nachystejte si šablony Nastavte řez plotru

Já jsem použila korek vysoký 2 mm a plotr zahlásil, že mám přepnout páčku skeneru na pozici 2. Tato páčka je z levé strany plotru. Po přepnutí pozice můžete stisknout Start. Pokud plotr v průběhu řezu napíše větu 'Estimated time to finish cutting has been updated.' znamená to, že bude řezat automaticky 2x nebo 3x, aby byl řez úplný.

Páčka skeneru Páčku skeneru dejte na pozici 2 Páčku skeneru dejte na pozici 2 Estimated time to finish cutting

Po dokončení řezu můžete odebrat korek z podložky a opatrně z něj vyjmout náušnice. Pro odstranění vnitřních vyřezaných částí (vnitřků dírek) z náušnic použijte kovový hák. Náušnice si dále ozdobte, nabarvěte, pozlaťte zlatými plátky - dekorování je zcela na vaší fantazii, a poté na ně připevněte komponenty náušnic. Já jsem zvolila zlaté komponenty, aby se hodily ke zlacení na náušnicích.

A korek je vyřezaný Náušnice si ozdobte dle vaší fantazie

A je hotovo! Zlaté doplňky jsou teď v módě, jsou to krásné detaily, které působí nenápadně ale luxusně. Tyto náušnice se skvěle hodí i na dovolenou u moře!

Hotové náušnice Náušnice jako luxusní doplněk Hotové náušnice Náušnice jako luxusní doplněk
Náušnice jako luxusní doplněk


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Pořadač do auta
Pořadač do auta
Vozíte děti v autě? Potom jste určitě už řešili problém, kam jim dát pitíčko tak, aby bylo v dosahu a jak jim upevnit tablet na sledování pohádek. Poradíme vám, jak na to.
shlédnuto: 276x,
komentářů: 0

Vyřezávané puzzle
Vyřezávané puzzle
V dnešním návodu pro vás máme super rychlý postup, jak si doma vyrobit puzzle za pomocí plotru. Je opravdu jednoduchý a vy si jej můžete vyrobit z jakéhokoliv obrázku nebo fotografie. Můžete klidně rozřezat malůvky vašich dětí a udělat z něj puzzle.
shlédnuto: 773x,
komentářů: 0

Jak darovat peníze
Jak darovat peníze
Taky dumáte, jak darovat peníze? Náš kamarád měl padesátiny, takže jsme to vyřešili bankovkou 50 EUR a máme pro vás návod, jak ji vtipně zakomponovat do přáníčka.
shlédnuto: 806x,
komentářů: 1

Džínová sukně
Džínová sukně
Máte doma spoustu starých riflí a je vám líto je vyhodit? Dejte jim nový život a pomocí našeho návodu si z nich vyrobte sukni.
shlédnuto: 598x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.