VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Vánoční baňky

Vánoce se nevyhnutelně blíží a s nimi i čas na výběr nových Vánočních ozdob na stromeček. Proč si tento rok nevyrobit své vlastní originální ozdoby? Na ozdoby si můžete vytvořit nápisy, které právě pro Vás symbolizují harmonické Vánoce.

Vánoční baňky

Nápisy můžete vytvořit ze samolepících fólií v různých barvách popřípadě si nápisy můžete na skleněné baňky vyleptat.

Použité vyřezávací šablony:

Vyřezávací šablona - Vánoční nápisy

Postup:

Na tento projekt budete potřebovat zbytky samolepících (vinylových) fólií, průhledné baňky (skleněné nebo plastové), kousek přenosové fólie, skalpel, třpytky, pírka, barvy nebo jiné dekorace na nazdobení baněk, kousek stuhy a nejlépe nůž na řezání fólií.

Nachystejte si materiál Nachystejte si materiál

Pozn.: Při řezání na řezacím plotru určitě doporučujeme používat mezipodložky, které vám výrazně sníží provozní náklady na řezací podložky. Pokud se mezipodložky rozhodnete používat (použití mezipodložek), tak je nutné u řezacích plotrů Brother ScanNCut řada SDX zakoupit ještě kalibrační proužek (použití kalibračního proužku), který vyrovnává výšku originální podložky a mezipodložky.

Na nízko lepící mezipodložku NSS 10 nalepte kousek samolepící fólie a nechte vyřezat požadovaný nápis. U řezacích plotru Brother ScanNCut SDX nezapomeňte nastavit poloviční řez (Half Cut), míru polovičního řezu (Cut amount) a přítlak polovičního řezu (Half Cut pressure) - my jsme použili nastavení Half Cut: ON, Cut amount: 0.5, Half Cut (pressure): 3, ale nejlepší je před řezem nastavení otestovat na kraji materiálu. Zde u projektu naleznete pár univerzálních nápisů a pokud si chcete vytvořit baňky např. se jmény členů rodiny, můžete si tyto nápisy vytvořit v programu Canvas Workspace a následně poslat do plotru přes wi-fi připojení.

Na podložku přilepte samolepící fólii Nachystejte si řezací šablonu Zapněte poloviční řez a spusťte řezání

Skalpelem odstraňte přebytečné kousky samolepící fólie a uřízněte si přenosovou fólii na velikost nápisu a celý nápis překryjte.

Skalpelem odstraňte přebytečné kousky samolepící fólie Skalpelem odstraňte přebytečné kousky samolepící fólie Ustřihněte si přenosovou fólii Přenosovou fólií překryjte nápisy

Baňky si nazdobte do stylu svého stromečku. My jsme do jedné z baněk nalili tekuté průhledné lepidlo a nasypali třpytky a do druhé jsme také nalili lepidlo a nasypali úlomky červené skleněné baňky.

Baňky si ozdobte podle svých představ Baňky si ozdobte podle svých představ Baňky si ozdobte podle svých představ Baňky si ozdobte podle svých představ
Baňky si ozdobte podle svých představ

Vyberte si nápisy, které na baňky použijete, odstraňte papírový podklad samolepící fólie a nápis opatrně nalepte na baňku. Pokud baňky nemáte průhledné, ale plně zakryté (tak, jako my máme baňku stříbrnou), můžete nápis nalepit oboustranně nebo můžete použít nějakou borduru a baňku polepit po celém obvodu.

Nachystejte si nápis a sundejte papírovou krycí fólii Nápis opatrně nalepte na baňku Nápis opatrně nalepte na baňku
Nachystejte si nápis a sundejte papírovou krycí fólii Nápis opatrně nalepte na baňku

Na závěr k baňce připevněte kousek stuhy na zavěšení a máte hotovo! Takto si můžete vytvořit ozdoby na celý stromeček, které budou přesně podle vašich představ.

Na baňky upevněte stuhu Hotové baňky Hotové baňky Hotové baňky
Hotové baňky Hotové baňky


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Látková kočka - použití rotačního nože
Látková kočka - použití rotačního nože
Všimli jste si, že na řezací plotry Brother ScanNCut SDX je možné koupit zcela nový typ nože? Jedná se o rotační automatický nůž, který má místo čepele řezací kolečko a zvládne řezat látku bez třepení! Podívejte se, jak tento nůž funguje!
shlédnuto: 1356x,
komentářů: 0

Nástěnné hodiny
Nástěnné hodiny
Pojďte si s námi vytvořit originální hodiny s mandalou, které jsou samy o sobě stylovým, ale i užitečným doplňkem do domácnosti.
shlédnuto: 1225x,
komentářů: 0

Zápichy do jednohubek - ořezové značky
Zápichy do jednohubek - ořezové značky
Chystáte narozeninovou oslavu, tématickou párty, či maškarní ples a chcete, aby vše bylo sladěné včetně detailů, jako jsou zápichy do jednohubek? Projděte si náš projekt ať víte, jak na to nebo si jej pročtěte a dozvíte se, jak jsou ořezové značky užitečn
shlédnuto: 1445x,
komentářů: 0

Štítky na deky
Štítky na deky
Patchworkové výrobky si zaslouží i cedulku s označením materiálu, aby nová majitelka věděla, jak deku udržovat.
shlédnuto: 1613x,
komentářů: 1


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.