VIP přístup pro naše zákazníky: LOGO NEJ Šicí stroje
s nákupem stroje na www.nej-sici-stroje.cz získáte:
tisíce výšivek a řezacích šablon i pro komerční využití, nadstandardní podporu a další VIP služby

Zavinovací sukně

Co takhle si ušít sukni na léto? Je krásná a vzdušná. Na letošní letní sezonu ideální. Tak pojďme na to!

Zavinovací sukně

Postup:

Na ušití zavinovací sukně si nachystejte látku, nůžky, krejčovský metr, křídu, špendlíky, šicí stroj a overlock.

Připravte si

Látku si kupte přímo na délku sukně - změřte si, jak dlouhou sukni chcete, přidejte 1 cm na dolní šev a 2x10 cm na pásek - celkem tedy 2x délka sukně + 22 cm. My máme délku látky 125 cm.

TIP: zavinovací sukně se dá šít také naprosto jednoduše jako obdélník s odšitými záševky do pasu a přišitými stuhami na zavázání, takže si nemusíte komplikovat život, ale my vám ukážeme, jak sukni ušít tak, aby vám lépe seděla konkrétně na vaši postavu.

Látku si narovnejte na stůl a složte si ji napůl.
Nejprve si v celé šířce látky ustřihněte dvakrát 10 cm na pásek.

Celková délka látky Naznačte si velikost pásku

Látku nechte stále složenou napůl. Naměřte si délku sukně i s přídavkem na šev (my běžně přidáváme na šev 1 cm) a takto si ustřihněte látku dvakrát - na přední a na zadní díl.

Křídou načrtněte půlku látky naznačte a ustřihněte Podél křídy rozstřihněte Nyní máte dvě části látky

Ve skříni si najděte sukni, kterou rády nosíte a sedí vám. Tuto sukni si složte napůl a položte ji ke středu látky. Křídou obkreslete celou sukni, pas můžete nechat o kousek větší. Takto vám vznikne zadní díl. Pro jistotu přeměřte, aby vám všechny míry správně seděly. Přidejte si přídavek na boční švy.

Přiložte starou sukni Sukni obkreslete Sukni obkreslete Obstřihněte

Nyní přijde na řadu díl přední. Sukni si složte napůl a přiložte ji k přehybu látky. Sukni obkreslete, ale k šířce sukně ještě přidejte 20 cm na překlad, díky kterému vznikne zavinovací díl. Tento díl v přehybu látky rozstřihněte, tím vám vzniknou dva přední díly.

Pas u zadního dílu můžete nechat větší Obstřihněte

Nachystejte si přední a zadní díly, na zadní díl přiložte přední díly lícem na sebe, sešpendlete a sešijte boční švy buď na overlocku 4-nitným stehem - my jsme použili overlock Brother 4234D. Můžete je také začistit na klasickém šicím stroji rovným stehem s cik-cakem nebo overlockovým stehem. Dávejte si pozor na to, abyste nepřejeli přes špendlíky. Švy sežehlete do zadního dílu.

Sukni a její boční díly sešpendete Prošijte na overlocku Boky jsou na bocích přišité k zadnímu dílu

Kraje na předních dílech obnitkujte na overlocku, zahněte a prošijte...

Kraje na bočních dílech obnitkujte Zařehlete překlad

... NEBO ho 2x zahněte a prošijte na stroji. My jsme zahnuli na 2x. Na krajích si naznačte 2x 3 cm. Podél křídy přehněte první část z kraje a můžete zažehlit, poté zahněte podruhé a opět zažehlete. Prošijte na stroji, my jsme sukni šili na šicím stroji Brother NV 1100.

Naměřte si 2x překlad Podle křídy 2x zahněte a zažehlete Prošijte na stroji

Na pásek si nachystejte dva pruhy o šířce 10 cm, které jste stříhali na začátku. Sešijte je k sobě na krátké straně do jednoho dlouhého pásku a šev rozžehlete do stran. Je to i s přídavkem na šev (1 cm z každé strany). Hotový pásek bude z látky o šířce 10 cm měřit 4 cm, pásek si ale můžete udělat jak široký chcete a délka pásku je také pouze na vás.

Naznačte si šířku pásku Díly pásku sešpendlete

Nejprve pásek složte napůl lícem ven a sežehlete. Potom si ho zase rozložte rubem nahoru a z jedné strany zažehlete 1 cm dovnitř. Skvělé na to je zažehlovací pravítko. Jakmile máte celou jednu stranu sežehlenou, znovu pásek složte napůl podle předžehlené hrany - na jedné straně bude 1 cm sežehlený dovnitř, na druhé bude 1 cm koukat rovně ven. Ještě jednou přežehlete a jdeme pásek špendlit k sukni.

Rozžehlete švy u pásku Pásek můžete vyžehlit Pásek je připravený na všití do sukně

Předchystaný pásek si našpendlete k sukni. Nejprve si na pásku i na zadním díle sukně vyznačte střed. Tyto středy přijdou k sobě. Sukni si položte rubem nahoru a na ni položte pásek nesežehlenou stranou dolů, takže pásek budete našívat rovnou nesežehlenou stranou lícem dolů a sežehlená strana na vás kouká nahoře.
Pásek k sukni všijte na šicím stroji.

Pásek si našpendlete na zadní díl sukně doprostřed Pásek našijte k sukni

Když pásek přišijete k sukni, musí vám na obou stranách kus zůstat volný na vázačku. Na části, která je přišitá k sukni, našpendlete druhou půlku pásku k lícu sukně tak, aby šev zůstal uvnitř. Na volných koncích pásku sežehlete i druhou stranu pásku 1 cm dovnitř, pásek sešpendlete. Nezapomeňte ani na krátké kraje, které taky podhrňte.

Zašpendlete Vrchni okraj sukně vložte do pásku Zašpendlete celý pásek Zapravte si konce pásku
Zapravte si konce pásku

Pásek sešijte v kraji - začněte na krátké straně pásku, prošijte celou volnou část, pokračujte přišitím středové části z lícu k sukni a skočete až na druhé krátké straně, kterou mějte taky o 1 cm zažehlenou dovnitř.

Pásek přišijte k sukni Pásek přišijte k sukni Konce pásku prošijte

Spodní okraj sukně obnitkujte na overlocku nebo zahněte 2x a prošijte rovným stehem na běžném šicím stroji. Celou sukni vyžehlete.

Obnitkujte na stroji Obnitkujte na stroji Prošijte na stroji Hotová sukně
Hotová sukně

A je hotovo! Vzdušná sukně se skvěle hodí i na letní dovolenou. My ji můžeme díky barvám vytáhnout i na podzim, je opravdu praktická. Tak si užijte léto! :)

A sukně je hotová Z boku Vhodná na podzim i na dovolenou Sukně je úžasně vzdušná
Sukně je úžasně vzdušná Vhodná na podzim i na dovolenou Detail mašle


Vaše komentáře k projektu

Číst a psát komentáře mohou pouze registrovaní uživatelé. >> registrovat >>

Další nápady, návody, projekty:

Letní sukně s rozparkem a řasením vepředu
Letní sukně s rozparkem a řasením vepředu
Obohaťte svůj šatník na blížící se letní sezónu letní sukní. Aby to nebylo pořád "na jedno brdo", ukážeme vám, jak udělat řasení a rozparek vepředu!
shlédnuto: 101x,
komentářů: 0

Dětské kalhoty s kapsičkou
Dětské kalhoty s kapsičkou
Šijete rádi vašim nejmenším? Dnes pro vás máme kalhoty s kapsičkou - jestli vaše děti mají rády krtečka, budou z nich určitě nadšené.
shlédnuto: 71x,
komentářů: 0

Zavinovačka pro miminko
Zavinovačka pro miminko
Zavinovačky jsou vděčné - miminka jsou krásně měkoučce zabalená a dobře se jim spí. Naši zavinovačku můžete ušít pro svoje miminko nebo pro panenky do kočárku. Ukážeme vám, jak na to a na nazdobení použijeme něžnou aplikaci ovečky.
shlédnuto: 68x,
komentářů: 0

Jarní nebo podzimní vesta s kapucí
Jarní nebo podzimní vesta s kapucí
Ve dnešním projektu si ušijeme jarní nebo podzimní vestu, designový kousek, který přitom vůbec není složitý na ušití a kamarádky se Vás budou ptát, kde jste tak úžasnou vestu koupila. V tom je to kouzlo, vyrobíte si ji sama!
shlédnuto: 288x,
komentářů: 0


  Šicí stroje JANOME   Šicí stroje LADA   Šicí stroje Merrylock   Šicí stroje BROTHER   Šicí stroje BERNINA   Šicí stroje VERONICA   Šicí stroje PFAFF   Šicí stroje JUKI
VYŠÍVÁNÍ VYŘEZÁVÁNÍ PROJEKTY NOVINKY KDE NAKUPOVAT Vyšívací stroje Příslušenství pro vyšívání Řezací plotry Příslušenství pro vyřezávání NEJ Šicí stroje O NÁS DOTAZY O VYŠÍVÁNÍ
lenka@nej-sici-stroje.cz
DOPORUČUJEME
Moje Galanterka
Látky Gábinka.cz
šicí stroje
Jitka Mrázková
Na těchto internetových stránkách pro vás přinášíme pracovní postupy, projekty, výšivky, vyšívací vzory a mnoho dalších podnětů pro vaši kreativní tvorbu. Vyšívací vzory vycházejí od nás samotných, našich klientů a licencovaných knihoven, děkujeme vám všem za vaši spolupráci. Práva užití náleží vlastníkům projektů, vzorů, výšivek, šablon, vybrané design vzory Graphics Factory.com. Kopírování a další šíření obsahu těchto internetových stánek je bez předchozího písemného souhlasu zakázáno. Celý portál je financován z prodejů NEJ Šicí stroje - děkujeme za vaši podporu. Copyright NEJ Šicí stroje 2008-2024.